ESKİŞEHİR’E DEĞER KATACAK

Videoyu Aç ESKİŞEHİR’E  DEĞER KATACAK
A
a

Eskişehir OSB Başkan Vekili ve ATAP Yönetim Kurulu Üyesi Metin Saraç, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve AB Türkiye Delegasyonu onayıyla Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde kurulacak olan “Eskişehir Tasarım ve İnovasyon Merkezi”nde sona gelindiğini açıkladı.


Havacılık, raylı sistemler, beyaz eşya, seramik ile makine ve metal sanayiinde ülkemizin önde gelen merkezi olan Eskişehir, yakında zamanda önemli bir merkeze kavuşacak olmanın heyecanını yaşıyor. 2017 yılında projesi hazırlanan ve 2018 yılında Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve AB Türkiye Delegasyonunca onaylanan “Eskişehir Tasarım ve İnovasyon Merkezi (ETİM)”, Eskişehir'de rekabet gücüne ve gelişme potansiyeline sahip sektörlere önemli ölçüde destek sunacak.  Tasarım ve İnovasyon Merkezi ile raylı sistemler, havacılık, seramik, beyaz eşya, otomotiv, makine-metal sektörlerinin mevcut tasarımla ilgili sorunlarına çözümler üretilecek.  Binası tamamlanan ve yıl içerisinde açılması planlanan merkez; ana ve yan sanayilerin güçlendirilmesine, uluslararası rekabet gücünün artırılmasına, ulusal ve uluslararası iş birliklerinin kurulmasına ciddi katkıda bulunacak.
2020 YILI İÇERİSİNDE FAALİYETE GEÇECEK
Eskişehir’e değer katacak bu önemli çalışma da sona gelindiğini belirten Saraç, sözlerini şöyle sürdürdü: “Eskişehir Tasarım ve İnovasyon Merkezi, Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi kampüsünde yapılmakta. ETİM binası Eskişehir Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici Şirketi ATAP A.Ş. tarafından 2019 yılında bitirilmiş olup, ayrıca bina toplam alanı 1100 metrekaredir ve bina için ile 2 milyon 100 bin TL harcanmıştır. Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi her türlü altyapının tedariki konusunda tüm giderleri karşılayarak önemli ölçüde maddi katkıda bulunmuştur. 6 Ağustos 2020 tarihinde teknik destek bileşeni ihalesini kazanan firmayla yapılacak başlangıç toplantısı ile Eskişehir Tasarım ve İnovasyon Merkezi projesi fiilen çalışmaya başlayacaktır. Merkezde yer alacak makine ve diğer teknik donanımların 2020 yılı içerisinde tedariki tamamlanacaktır. Merkezimiz Eskişehir sanayisine çok önemli katkılar sağlayacak, özellikle firmalarımızın tasarım kabiliyetlerinin gelişmesine ciddi katkılar sunacaktır.” HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi