Eskişehir’e yakışmıyor

Videoyu Aç Eskişehir’e  yakışmıyor
A
a

2001 yılından bu yana prefabrik binada eğitim veren Gündüzler İlkokulu ve Gündüzler Ortaokulu, görenleri hayrete düşürüyor. Bölge sakinleri zemininin su sızdırdığını söyleyerek, bir an önce okulun ihalesinin yapılmasını talep ediyor.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS)’nin geçen yılki verilerine göre, başarı sırası ortalaması en yüksek ikinci il Eskişehir oldu. Eğitim alanında başarılarıyla taktir toplayan ve eğitim şehri olarak bilinen Eskişehir’in Tepebaşı ilçesinde bulunan Gündüzler Mahallesi’ndeki Gündüzler İlkokulu ve Gündüzler Ortaokulu, 2001 yılından bu yana prefabrik binada eğitim veriyor. Uzun zamandır ihalesinin yapılmadığı öğrenilen okulun zemininden su sızmaya başladı. Yaklaşık 200 öğrencinin eğitim gördüğü okulda, bölge sakinleri de bir an önce okulun yapılmasını talep ediyor.
2001 YILINDAN BU YANA PREFABRİK
Konuyla ilgili konuşan Eğitim Sen Eskişehir Şube Başkanı Faik Alkan, okul binasının 2001 yılından bu yana yapılmadığına dikkat çekerek, okulun tabanından su çıktığını hatta okul içinde fareler gezdiğini ifade etti. Okulun hemen arkasında devasa büyüklükte DSİ’ye ait Gündüzler Barajı’nın olduğunu söyleyen Alkan, “Prefabrik eğitim içerisinde arkadaşlarımız, eğitim emekçileri, öğrenciler bin bir zorlukla eğitim mücadelesi veriyorlar. Bu okulun tabanından su çıkıyor. Okulda gerçekten fareler cirit atıyor ve en önemlisi de bu okulla ilgili temel sıkıntı bu baraj. Burada devasa bir baraj görüyoruz. Bu barajın okulla ilgili ne kadar risk oluşturup oluşturmadığını bilmiyoruz. Deprem kuşağında olan bir şehirde yaşıyoruz ve mutlaka yetkililer önlemlerini almışlardır ama biz şu manzaradan şunu rahatlıkla söyleyebiliyoruz. 21. yy Türkiye’sinde böyle bir okul, böyle bir okul binasında eğitim ve yanında devasa bir yatırım. Bizim buradan yetkililerden istediğimiz çok net. 2001 yılından beri yapılamayan okul binasını bir an önce yapmaları. Sağlıklı bir eğitim ortamında öğrencilerimizin eğitime kavuşması ve en önemlisi de eğitim emekçilerinin gerçekten insanca eğitim verebilecekleri bir ortama kavuşması. Temel isteğimiz bu. Bu okulda yaklaşık olarak 200’e yakın öğrenci eğitim görüyor ilkokul ve ortaokul olmak üzere” dedi.
PREFABRİKTE EĞİTİM
YKS’de gösterdiği başarıyla 2. olan Eskişehir’e böyle bir okulun yakışmadığını belirten Alkan, “2001 yılından beri eğitimde çağ atladığını söyleyen, okul binaları yaptığını söyleyen ve Eskişehir gibi YKS’de ilk 2’ye girdiğimizle övünen bir kentte prefabrikte eğitim yapılan bir okul binamız var” ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ
  
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir