ESKİŞEHİR’E YAKIŞMIYOR!

Videoyu Aç ESKİŞEHİR’E YAKIŞMIYOR!
A
a

İki Eylül Vergi Dairesi’nin yıkımından sonra geriye adeta çöplük görüntüsünde arazi kaldı. Hemen yanındaki taşınan Battal Gazi Vergi Dairesi binası ise atıl vaziyette. Çevredeki esnaflar madde ve alkol kullanan kişilerin mesken edindiği bu alanların bir an önce çözüme ulaştırılmasını istiyor.

İki Eylül Vergi Dairesi ve Battalgazi Vergi Dairesi yaklaşık 7 yıl önce yeni hizmet binasına taşındı. İki Eylül Vergi Dairesi, taşınmasının ardından yıkıldı. Yıkım sonrası binanın yerini çöpler aldı. Kent merkezinde boş kalan arazide bulunan cam kırıkları ve hayvanlar için bırakılan yiyecekler hem kötü bir görüntü oluşturuyor hem de sağlığı tehdit ediyor. Öte yandan yıllardır boş bir vaziyette bekleyen Battalgazi Vergi Dairesi’nin, madde ve alkol kullanan kişilerin meskeni haline geldiği iddia ediliyor. Çevredeki esnaf bu alanların akıbetini merak ederek bir an önce problemlerin çözülmesini istiyor.
ARTIK BİR ŞEYLER YAPILSIN
Hüseyin Turna (53): Burası çöplük gibi oldu. Gelen bir şey atıyor, giden bir şey atıyor. Burada da tinerciler, içkiciler geldi. Her gün bir kavga oluyor. İşlerimiz de ona göre düştü, iş yapamıyoruz. Hiç olmazsa gelen giden olsa cebimize para girecek. Buraya bir şey yapılırsa mükemmel olacak. Bu görünümü biz istemiyoruz.
Şule Meriç (66): Esnaf olarak çok büyük sıkıntılar yaşıyoruz. Müşterimiz azaldı. Bir an önce o atıl alanın hareketlenmesini istiyoruz. Ne yapılacaksa çaresini bekliyoruz. Yetkililer inşallah sesimizi duyar. Buraya lütfen bir çare bulun. Orada bakım yok. Sesimizi duyurmak istiyoruz.
Alper Meriç (41): Daha önce burada vergi dairesi vardı. Buraya gelip giden insanlar sayesinde bizim ekonomimiz daha canlanıyordu. Buranın yıkılması ekonomimize darbe vurdu. Buraya artık bir şeylerin yapılması gerekiyor. Manzara da hiç hoş değil. Umarım en kısa sürede bir şeyler yapılır.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi