Eskişehir’e yakışmıyor!

Videoyu Aç Eskişehir’e yakışmıyor!
A
a

Vaka sayılarının artmasına dikkat çeken Eskişehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (EESOB) Başkanı Ekrem Birsen, “Esnaf ve sanatkarlarımızın tekrar yaşanabilecek bir kapanmayı kaldırabilecek gücü kalmadı” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Sağlık Bakanlığının her hafta düzenli olarak yayınladığı koronavirüs vaka sayılarında Eskişehir’in üst sıralarda yer aldığını hatırlatan EESOB Başkanı Birsen, “Hiç de iç açıcı olmayan bu görüntü medeniyetlerin merkezi ve kültür başkenti olan şehrimize yakışmayan bir durumdur. Eğitim seviyemizle, üniversitelerimizle, sanayimizle övündüğümüz Eskişehir’in vaka görülme oranındaki yükseklik, halkımızın önemli bir kısmının salgına gerekli önemi vermediklerini göstermektedir” diye konuştu.
Tekrar Kapanamayız
Vaka sayılarındaki artışın kentimiz için önemli bir tehdit haline geldiğini söyleyen Birsen, “Bu kesinlikle dikkate alınması gereken bir konu olup artan vaka sayıları şehrimizde kısıtlamaların arttırılması yönünde olabilecek uygulamalara zemin hazırlamaktadır. Allah göstermesin, esnaf ve sanatkarlarımızın tekrar yaşanabilecek bir kapanmayı kaldırabilecek gücü kalmamıştır. Eskişehir üç üniversitesiyle bir eğitim kenti olup, ekonomisinin ciddi bir kısmı bu sektöre dayanmaktadır. Eskişehir halkı olarak hep birlikte el ele verip, vaka sayılarını düşürerek 13 Eylül tarihinde üniversitelerimizin ve ilk orta dereceli okullarımızın yüz yüze eğitime başlamasını sağlamak zorundayız” ifadelerini kullandı.
Telafi Edebiliriz
Vatandaşa uyarılarda bulunan Birsen, şunları söyledi: “Halkımızın ve tüm esnaf sanatkarlarımızın Pandemi ile mücadele kurallarına uyması ve uymayanları uyarması bu süreçte büyük önem taşımaktadır. Vaka sayılarının düşmesi, ticari ve sosyal hayattaki kısıtlamaların kaldırılmasıyla en kısa sürede ekonomik toparlanmayla kayıpların telafi edilebileceğine inanıyor ve halkımızın bu konuda daha hassas davranmaları gerektiğini hatırlatıyoruz.” 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi