Eskişehir Emniyeti’nden vatandaşlara önemli uyarı

Videoyu Aç Eskişehir Emniyeti’nden vatandaşlara önemli uyarı
A
a

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü dolandırıcılara karşı Eskişehirli vatandaşları uyardı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardı. Yapılan uyarıda şu açıklamaya yer verildi:
  • Telefonla sizleri arayarak kendilerini POLİS-ASKER-HAKİM-SAVCI olarak tanıtan "adınızın terör soruşturmasına karıştığını" söyleyerek para ve ziymet eşyası talep eden kişilere inanmayın!
  • İnternet aracılığı ile gördüğünüz ve ve araçlar için kapora göndermeyin. Araç ve gayrimenkul alırken ödemelerinizi noterler tarafından kullanılan "Güvenli Ödeme Sistemi" ile yapın. Paranızı almadan noter satışı yapmanızı isteyen kişilere kanmayın!
  • Telefonunuza define ve gömü ile ilgili yanlışlıkla mesaj atmış imajı vererek size pay vermeyi teklif eden kişilere inanmayın!
  • Telefonunuza "Ödül kazandınız", "Hakkınızda icra takibi başlatıldı", "Sigorta borcunuz var", "Krediniz çıktı" vb gelen mesajlara kanmayın!
  • İş bulma vaadi veya kredi dosya masraflarını sizin için alabileceklerini söyleyerek sizden para isteyen, yüksek fiyatlı evrak kargoları gönderen kişilere inanmayın!
  • Dolandırıcılar genellik 55-60 yaş üstü emekli vatandaşlarımızı hedef alşırlar. Çevrenizden yardım almanıozı engellemek için kendi numaralarını canım oğlum, canım kızım diye kayıt etmenizi isterler, soran olursa parayı ev ya da araba almak için çektiğinizi söylemenizi isterler. İnanmayın!
  • Emeğinizi çalmalarına izin vermeyin!
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi