Eskişehir’i fırsat bilin

Videoyu Aç Eskişehir’i fırsat bilin
A
a

Tercih döneminde olan üniversite aday öğrencileri Eskişehir’e davet eden AÜ, ESOGÜ ve ESTÜ rektörleri, kentimizin sunduğu fırsatları anlattı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Anadolu Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak, Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, “Tercihim Eskişehir” platformunun “Çevrim içi Söyleşileri”nin ilk oturumunda bir araya gelerek “Eskişehir’de Öğrenci Olmak” konusunu ele aldı.
 
EN GÜVENLİ ŞEHİR
Eskişehir’i tercih edecek olan öğrencilere başarılar dileyerek sözlerine başlayan AÜ Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal şunları söyledi: “3 üniversiteye sahip Eskişehir’in caddelerinde, müzelerinde, kampüslerinde sürekli öğrencilerle karşılaşmak büyük bir avantaj. Ayrıca şehir olarak istatistikler de gösteriyor ki Eskişehir, Türkiye’nin en güvenli şehirlerinden bir tanesi. Anadolu Üniversitesi olarak ise; Açıköğretim ve örgün öğrencilerinin toplamına bakıldığında dünyanın 3. büyük üniversitesi konumundayız. Öğrencilerimize hem eğitim hem de sosyokültürel pek çok olanağı sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Aday öğrencilere, kariyer planlamalarını üniversiteye girişte yapmalarını tavsiye ediyorum.”
 
UZMAN KADROLAR
ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kamil Çolak ise Eskişehir’in imkânlarının öğrenciler için rahat ve kolay bir ortam yarattığını söyleyerek şunları aktardı: “Uzman akademik kadrolara sahip üniversiteler olduğumuz için öğrencilerimiz Eskişehir’i tercih ettiklerinde nitelikli bir eğitim alacaklar. Önemli bir nokta da Üniversitelerimizin kamu, sanayi iş birliği ve uluslararasılaşma vizyonunun yüksek olması diyebiliriz.”
 
MEMNUN EDİYORUZ
ESTÜ Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu, “Üç büyük üniversite olarak disiplinlerarası yan dal programlarımız ve sektörle birlikte yürüttüğümüz akademilerimiz var. Bu da öğrencilerimize hem kaliteli bir eğitim imkânı hem de sektörleri tanıma şansı sunuyor. Bu imkânların faydalarına baktığımızda öğrenci memnuniyeti açısından yüzde onluk bir dilimde olduğumuzu söyleyebiliriz.”
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi