Eskişehir’i tercih edin

Videoyu Aç Eskişehir’i tercih edin
A
a

Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin girişimleriyle hayata geçirilen ve üç üniversiteyle birlikte Eskişehir’i çevrimiçi platformda üniversite adaylarına tanıtacak olan ‘Tercihim Eskişehir’ düzenlenecek.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Anadolu Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve Eskişehir Teknik Üniversitesi’nin girişimleriyle hayata geçirilen ve üç üniversiteyi tek bir çevrimiçi platformda buluşturarak tüm yönleriyle bu üç üniversiteyle birlikte Eskişehir’i de üniversite adaylarına tanıtmayı amaçlayan ‘Tercihim Eskişehir’ 3-4-5 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek. Bu kapsamda, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak ve Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğluyaptıkları basın toplantısı ile üniversite adaylarına Eskişehir’i tercih etmeleri noktasında çağrıda bulundu.
BİLGİ VE DENEYİM PAYLAŞILIYOR
Tercihim Eskişehir ile aday öğrencilere bilgi ve deneyim aktarmayı amaçladıklarını söyleyen Rektör Erdal, “Mekân ve zamandan azade platformlar sağlamak bizim görevimiz. Bu bağlamda da Tercihim Eskişehir platformu, öğrencilerimize zaman ve mekân sınırı olmadan rahatlıkla bilgiyi ulaşabilecekleri bir ortam sağlıyor, ‘Neden Eskişehir?’ sorusunu cevaplıyor” dedi.
 ESKİŞEHİR’DE OKUMAK AYRICALIKTIR
Eskişehir’de okumanın ayrıcalık olduğunu ifade eden Rektör Şenocak, “Sunduğumuz eğitim ve öğretimdeki kalite, sunduğumuz bilimsel çalışmalardaki nitelik ve Eskişehir’in sunduğu imkânlar öğrencilerimize bunu kanıtlayacak, Eskişehir’de okumanın ayrıcalık olduğunu onlara hissettirecektir. Ön lisans, lisans ve yüksek lisans alanında aday olan tüm üniversite öğrencilerini Eskişehir’de okumaya davet ediyoruz” diye konuştu.
GEÇEN YIL ÇOK SES GETİRDİ
Platformun geçtiğimiz yıl çok ses getirdiğine dikkat çeken Rektör Döğeroğlu ise, “Üç üniversitemizin iş birliği ile başlatılan ve ikincisiyle devam eden, aslında sürdürülebilirliği de bu vesile ile sağlanan bu önemli platform geçen yıl büyük bir ses getirdi. Üniversite adaylarına tercihlerini yaparken aradıkları, görmek istedikleri her türlü bilgi ve yönlendirmeyi içinde bulabilecekleri bir platform zenginliği sunuldu. Eskişehir Tercih platformu aynı zamanda şehrimizi, üç üniversitemizi tanıtmanın yanı sıra rehberlik ve danışmanlık hizmetleri sunan bileşenleri içeriyor” ifadelerini kullandı.
ÇEVRİMİÇİ SÖYLEŞİLER GERÇEKLEŞECEK
İlgi, yetenek ve değerlerine en uygun mesleği bulma ve şehri tanıma imkânı sunan platformda, alanında yetkin akademisyenler 165 farklı üniversite programını tanıtırken kariyer danışmanları da gelecek planlaması konusunda öğrencilerle deneyimlerini paylaşacak. Öğrenci adayları 200’e yakın söyleşiyle yolu Eskişehir’den geçen bilim, sanayi, teknoloji, iş, sanat ve kültür dünyamızın seçkin isimlerden Eskişehir deneyimlerini dinleme fırsatı da bulacak. Zirve söyleşileri 3,4 ve 5 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek. Üç üniversiteye ve şehre ilişkin detaylı bilgi almak, oturumları takip etmek, söyleşilere soru bırakmak ve etkinlik takvimine erişmek isteyen aday öğrenciler ‘Tercihim Eskişehir’ platformuna http://www.tercihimeskisehir.com adresinden ulaşabilir.MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi