Eskişehir’imiz kaybetmesin!

Videoyu Aç Eskişehir’imiz kaybetmesin!
A
a

CHP’li Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü Hasan Polatkan Havaalanı hakkında alınan kararın en çok Eskişehir’i, Eskişehir halkını etkileyeceğini söyleyerek, “Çok geç olmadan bu yanlıştan dönülmesi için birlikte hareket edelim. Artık kaybeden Eskişehir’imiz olmasın” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Hasan Polatkan Havaalanı’ndan yolcu taşımacılığı yapan havayolu şirketlerinin 1 Nisan itibariyle uçuşlarını Kütahya Zafer Havaalanı’ndan yapacaklarını duyurması tepkilere neden oluyor. Eskişehir’deki iktidar vekillerine bu yanlış karardan dönülmesi için çağrıda bulunan CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, Vali Erol Ayyıldız’ı ziyaret ederek Hasan Polatkan Havaalanı’nın yolcu trafiğine kapatılmaması için destek istedi.
 DESTEK İSTEDİLER
Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler, Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş ve Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Başkanı Nadir Küpeli ile görüşerek destek isteyen Çakırözer ve Süllü, “Çok geç olmadan birlikte hareket ederek şehrin kaybetmesini engelleyelim” dedi.
BİRLİKTE ÖNLEYELİM
Alınan bu yanlış karardan dönülmemesi durumunda kaybedenin tüm Eskişehir olacağını belirten CHP Milletvekilleri Çakırözer ve Süllü şu çağrıyı yaptı: “Yolcu ve hava yolu firmalarının istemediği, bu girişime derhal dur denilmelidir. Hasan Polatkan Havaalanı Türkiye'de tek 'Üniversite Havalimanı’ olarak Belçika,Almanya, Fransa, Hollanda ile umre seferleri olmak üzere, yılda 100 bin yolcuya hizmet vermektedir. Kütahya’da plansız bir şekilde, uçuş garantisi ile yapılan ve devlet bütçesine büyük yük getiren Zafer Hava Limanı’nın açığını kapatmak üzere alınan bu kararın bedelini Eskişehirlilere ödetilmesi kabul edilemez. Konu ile ilgili şehrimizin değerli isimleriyle, kuruluşlarıyla görüşmelerimizi, fikir alışverişlerimizi yapıyoruz, diğer yandan zaman daralıyor. Süreci en etkin şekilde kullanarak bu kararın geri alınmasını sağlayacak girişimleri hep birlikte başlatmalıyız.”

Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir