Eskişehir’imiz yasaklar şehri yapılamaz

Videoyu Aç Eskişehir’imiz yasaklar şehri yapılamaz
A
a

Eskişehir’de yapılması planlanan Anadolu Festmüzik festivaline yasak getirilirken, Dede Korkut Parkı’nda yoga yapan bir gruba da izin verilmedi. Eskişehir’deki engelleme ve yasaklar tepkilere neden oldu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Yasaklara tepki gösteren CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer,“Huzur ve hoşgörünün merkezi Eskişehir’imizde art arda gelen bu yasaklar hepimizi kaygılandırmakta. Başta kadınlar ve gençler olmak üzere tüm hemşehrilerimizin özgürlüklerine, yaşam tarzına yönelik bu kısıtlayıcı, yasaklayıcı kararların karşısındayız. Hoşgörünün, huzurun merkezi, Türkiye’nin en yaşanılabilir, en güvenli şehirlerinden Eskişehir’imiz yasaklar şehri yapılamaz” dedi.
“ÖZGÜRLÜKLERİMİZE MÜDAHALENİN KARŞISINDAYIZ”
Eskişehir’de bir hafta içinde art arda gelen yasak kararları ve engellemeler tepkilere neden oldu. Eskişehir’de yapılması planlanan müzik festivali güvenlik gerekçesiyle yasaklanırken, Dede Korkut Parkı’nda yoga yapmak isteyen bir grup daengellendi. CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, yasakların özgürlüklere ve yaşam tarzına müdahale olduğunu söyleyerek tepki gösterdi.
Çakırözer, yaptığı açıklamada şu değerlendirmelerde bulundu:
“Huzurun, hoşgörünün merkezi olan Eskişehir’imizde art arda getirilen yasaklar hepimiz için kaygı verici hale geldi. Daha geçtiğimiz aylarda zamları protesto etmek isteyen hemşehrilerimize yasak getirdiler, yürütmediler. O gün zamları protesto etmek isteyen onlarca hemşehrimize de soruşturma açıldı. Eskişehirliler Anayasal hak olan protesto hakkının kullandırılmamasına tepkilerini gösterirken üst üsttebaşka yasaklar getiriliyor. İki gün önce gençlerin müzik festivali yasaklandı. Hem de hiçbir somut gerekçe gösterilmeden. Yetmedi, şimdi de parkta yoga yapan yurttaşlarımız engelleniyor. Sadece Eskişehir’imizde değil Türkiye’nin dört bir yanında sanatçılara, gençlere, kadınlara, kültüre ve sanatagetirilen bu yasaklar hepimizi derinden kaygılandırmakta. Yurttaşlarımızın özgürlüklerine, tercihlerine ve yaşam tarzına müdahale eden her türlü yasağın karşısındayız.Eskişehir’imizde tüm hemşehrilerimizin hak ve özgürlüklerini korumaya devam edeceğiz” dedi.
ÇAĞRIDA BULUNDU: “YASAKLARA BİRLİKTE KARŞI DURMALIYIZ”
Yasaklarla ilgili yaptığı çağrıda Çakırözer, “İktidar muhalefet demeden, valiliği, kaymakamlığı, belediyeleri, sivil toplumu hepimiz Türkiye’nin en yaşanılabilir, en güvenli şehirlerinden Eskişehir’imizdeki hoşgörü ortamını, insanlarımızın yaşam biçimine, tercihlerine, hak ve özgürlüklerine saygı ortamını birlikte korumalıyız. Yasakçı yaklaşımlara hep birlikte karşı durmalıyız” dedi.
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir