ESKİŞEHİR İSYANDA!

Videoyu Aç ESKİŞEHİR İSYANDA!
A
a

Sivrihisar’da eşi tarafından bıçaklanarak öldürülen Aynur Sülükoğlu cinayeti hakkında açıklama yapan Baro Kadın Hakları Komisyonu, “Eskişehirli kadınlar olarak son bir yılda iki kadın cinayeti ile isyandayız” denildi.


Sivrihisar’da eşi tarafından 12 bıçak darbesiyle öldürülen Aynur Sülükoğlu’nun ardından Baro Kadın hakları Komisyonu üyeleri açıklama bulundu. “Eskişehir Sivrihisar ilçesinde bir kadın cinayeti ile yine yılmadan, bıkmadan, isyandayız!” denilen açıklamada, “Kadın cinayetleri ile sistemli bir mücadele gerekir diyoruz, çünkü eğitim sistemimizin temeli cinsiyetçiliğe dayanmamalı! Kadın cinayetleri ile sistemli bir mücadele gerekir diyoruz, çünkü toplum kadın cinayetleri konusunda devleti zorunlu önlemler almaya sevk etmek yerine cinayeti magazinselleştirmemeli! ‘Aşk, kıskançlık cinayeti, kızına sahip çık, erkektir yapar’ söylemleri artık lugatımızda yer almamalı!” ifadelerine yer verildi.
BOYNUMUZUN BORCU
Kadın cinayetleri ile sistemli bir mücadelenin gerektiğini vurgulanan açıklamada, “Çünkü ceza hukukunun en önemli amacı ıslah etmek, caydırmak, topluma kazandırmak olmalıdır. Kadın cinayetleri ile sistemli bir mücadele gerekir diyoruz, çünkü hiçbir canlıya yapılan şiddet görmezden gelinmemelidir. Bu kentin insanları özeldir. Bu kentin insanları, modern, duyarlı ve sevgi dolu anlayışları ile tanınır. Bu kent, kadın ve çocuklar için çağdaşlığı, modernliği ile huzur veren refahlığı ile güvenli oluşu ile ün salmıştır. Oysa Eskişehirli kadınlar olarak son bir yılda iki kadın cinayeti ile isyandayız. Biz Eskişehir Barosu Kadın Hakları Komisyonu olarak diyoruz ki, kadınlara güven ve huzur ortamı yaratmak boynunuzun borcu, kadınlara korkusuz bir toplum yaratmak boynunuzun borcu” denildi.
RAFA KALDIRMAYIN
Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi: “Tekrarla ve önemle söylüyoruz, İstanbul Sözleşmesini rafa kaldırmayı değil, İstanbul Sözleşmesini ve 6284 sayılı kanunu uygulamayı hedef edinin. Bunu, tüm kurum ve kuruluşlarınızla, medya ve meslek odaları ile sivil toplum örgütleri ile el ele vererek sistemli bir şekilde bugünden itibaren hemen zaman kaybetmeden uygulamaya başlayın ve kadınların üzerinden uyguladığınız politikalara son verin. Ülkemiz, isyan eden, şiddet mağduru, yaşama hakkı elinden alınmış kadınların ülkesi olarak değil, çağdaş, mutlu, yaratıcı ve üreten kadınların ülkesi olarak anılsın. Başımız sağ olsun!” ESRA ÜNLÜ
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi