Eskişehir kadın dostu

Videoyu Aç Eskişehir kadın dostu
A
a

“Siyasette ve İş Hayatında Kadınların Liderliğinin ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Gelişilmesi” Projesi kapsamında hayata geçen Mor Haritam tanıtım toplantısında konuşan Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Nuray Akçasoy, “Kadın dostu bir kent olma yolunda hep çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
İsveç’in İsveç Uluslararası Kalkınma ve İşbirliği Ajansı aracılığıyla finansal destek sağladığı “Siyasette ve İş Hayatında Kadınların Liderliğinin ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Gelişilmesi” Projesi kapsamında UN WOMEN Türkiye, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etütler Vakfı (TESEV) tarafından hayata geçirilen Mor Haritam tanıtım toplantısı Eskişehir Kültür ve Sanat Sarayı’nda gerçekleştirildi. Fırsat eşitliğini savunan Mor Haritam ile, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, farklı ihtiyaçlara eşit fırsatlar sunabilmek için önemli çalışmaları hizmete sunacak.

İLKLERİN ŞEHRİ ESKİŞEHİR
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, çocukluk arkadaşı Cüneyt Arkın’ın İstanbul’daki cenaze törenine katıldığı için toplantıya gelemedi. Büyükerşen adına açılış konuşmasını yapan Nuray Akçasoy, “Yılmaz Büyükerşen Eskişehir Büyükşehir Belediye başkanlığı görevine geldiği ilk günden bu yana birçok kadın yönetici ile birlikte çalıştı. Ve kadınların iş yapma becerisini her zaman daha öncelikli ve titiz buldu. Belediyede genel sekreterden genel sekreter yardımcılarına ve daire başkanlarına çoğunlukla kadın oldu. Halen daha öyle. Ne mutlu biz kadınlara. Kadın dostu bir kent olma yolunda hep çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz. 2012 yılında toplumsal cinsiyete duyarlı bütçeleme analizi için yine UN WOMEN tarafından başlatılan projede 11 pilot ilden biri Eskişehir oldu. UN WOMEN iş birliğimiz hala devam ediyor. Bu çalışmalardan öğrendiklerimiz ile belediye bütçemizi toplumsal cinsiyete duyarlı yönetmeye başladık. 2014 yılında eşitlik birimimizi kurduk. Türkiye’de eşitlik kavramı yeni yeni konuşulmaya başlamışken, ilklerin şehri olan Eskişehir, eşitlik birimi kuran ilk 3 belediyeden biri oldu. Verilerimizi kadın, erkek, çocuk, yaşlı, engelli gibi özelliklere ayırarak güncellemeye o yıllarda başladık” diye konuştu.

MOR HARİTAM ANLATILDI

Projede emeği geçenlere teşekkür eden Akçasoy, “Kadın Dayanışma ve Danışma Merkezimizi,Eşitlik Birimimizi, Aile Danışmanları Birimimiz tarafından düzenlenen kadın güçlendirme çalışmalarımızı, yeni kurduğumuz Kadın Çalışmaları Müdürlüğü çatısı altında topladık. Müdürlüğümüzün çalışmalarından biri de bugün hayata geçiyor. Bu güzel proje için emek harcayan herkese çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. Açılış konuşmalarının ardından toplantıya katılanlara Mor Haritam ile ilgili detaylı bilgi verildi ve karşılıklı soru cevap ile toplantı sona erdi. MELTEM KARAKAŞ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi