Eskişehir Şairler Derneği’Nin ‘Porsuk Şiir Akşamları’

Videoyu Aç Eskişehir Şairler Derneği’Nin ‘Porsuk Şiir Akşamları’
A
a

Eskişehirli Şairler; Eskişehir Şairler Derneği'nin Konuk Misafiri Olan İzmir Sarı Zeybek Kültür Sanat Derneği Üyesi Şairlier, Birlikte Şiir Okurken Görülüyor.

Eskişehir Şairler Derneği’nin ‘Porsuk Şiir Akşamları’nda şairler kendi yazdıkları şiirlerini sıra ile okudular.
İzmir Sarı Zeybek Kültür Sanat Derneği Onursal Başkanı Hikmet Durmuş, Dernek Başkanı Ayla Taşdelen ve dernek üyeleri Eskişehir’e gelerek; Eskişehir Şairler Derneği’nin onursal konuğu oldular, hep birlikte Eskişehir Şairler Derneği’nin dernek binasında şiir etkinliği düzenlediler ve etkinlikte şiirlerini okudular. Eskişehir Şairler Derneği’nin 25 yıldır devam eden ‘Porsuk Şiir Akşamları’ nda; Eskişehir’in duayen şairi Muharrem Kubat, Eskişehir’de şairlik hayatında geçen anılarını anlattı ve yaptığı konuşmasında, ‘’Sanat, evrensel bir dildir. Eskişehirli şairlerimiz, Eskişehir’ sanatına ve kültürüne hizmet etmektedir. Bu tür şiir etkinlikleri devam etmelidir. İzmir Sarı Zeybek Kültür Derneği üyesi şairler, Eskişehir’deki şiir etkinliklerimize katılarak bizleri onurlandırdı’’ dedi.
Şiir etkinliğinden sonra, Eskişehirli şairler ve İzmir Sarı Zeybek Kültür Sanat Derneği üyesi şairleri, Eskişehir’in tarihi ve turistik yerlerini gezdirdiler.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi