ESKİŞEHİR SANAYİSİ KABUK DEĞİŞTİRİYOR

Videoyu Aç ESKİŞEHİR SANAYİSİ KABUK DEĞİŞTİRİYOR
A
a

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Eskişehir Sanayi Odası’nı (ESO) ziyaret etti. Programda konuşan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Eskişehir sanayisinin kabuk değiştirdiğini söyledi

AK Parti Milletvekili Harun Karacan’ın oğlunun düğüne katılan ve sonrasında Eskişehir Sanayi Odası’nı ziyaret eden Bakan Soylu ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, ESO’da Eskişehirli sanayicilerle bir araya geldi.
GÖREVİNİZ BÜYÜK
Ziyarette Eskişehir’in sanayi yapısı, ihracat potansiyeli ve ESO’nun projeleri ile pandemi süresince yaptığı çalışmalar hakkında bilgi veren ESO Başkanı Kesikbaş, “Sanayicilerimiz pandemi süresince işlerine ara vermeden büyük bir fedakârlıkla ülkesi için üretmeyi sürdürdü. Evet, bazı kayıplarımız var ancak devletimizin desteği ile bunları yerine koyacağız. Biz güçlü bir ülkeyiz” dedi. ESO’da değerlendirmelerde bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Covid-19 pandemisinin başladığı günden bugüne yapılanlar hakkında açıklamalarda bulundu. Soylu, salgının atlatılmasında herkese büyük görev düştüğünü belirtti.
BİRLİKTE HAREKET ETTİK
Ziyarette konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ise, Eskişehir’de yapılanları yakından izlediğini, özellikle ihracat potansiyelini arttırmaya yönelik projeleri desteklediklerini belirterek, “Biliyorsunuz pandemi süresince ihracatımız dünya genelindeki sıkıntıya paralel olarak bir miktar azaldı. Ancak toparlanma sinyalleri de gelmeye başladı. Bu süreçte büyük bir özveri ile çalışan, üyelerinin makinaları susmasın diye çabalayan Eskişehir Sanayi Odamızı kutlarım. Özellikle üyeleriyle yaptıkları istişareler sonrası sanayicilerin talep ve beklentilerini sürekli olarak bize ilettiler. Biz de ilgili bakanlıklarımızla paylaştık ve birçoğunun da hayata geçmesini birlikte sağladık, birlikte hareket ettik. Bu gün karşımızda kabuk değiştiren bir Eskişehir sanayisi ve ona destek olan Sanayi Odamız var” dedi.
EKONOMİ KONUŞULDU
ESO’da yapılan programın ardından Bakan Soylu ve TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu sanayicilerle gündemi, ticareti ve ekonomiyi değerlendirdi. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi