Eskişehir Şehir Tiyatroları Âşık Veysel’i andı

Videoyu Aç Eskişehir Şehir Tiyatroları Âşık Veysel’i andı
A
a

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarınınrepertuarında yer alan ve uzun yıllardır sahnelenen “ Dost” adlı oyun ünlü halk ozanımız Aşık Veysel’in ölüm yıldönümünde yeniden seyirci ile buluştu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Şehir Tiyatrolarının repertuarında yer alan “Dost” oyunu Âşık Veysel’in ölüm yıldönümü olan 21 Mart haftasında 3 temsil gerçekleştirerek izleyici ile buluştu.Oynadığı her sezondakapalı gişe sahnelenen ve 100’ün üzerinde temsil gerçekleştiren “Dost” oyununun geçtiğimiz hafta içinde sahnelenen gösterimlerinin biletleri yine günler öncesinden tükendi ve seyircinin büyük beğenisini topladı.
Proje ve tasarımını Kazım Sinan Demirer ve TulgaSerim’in gerçekleştirdiği tek kişilik oyunda, Şehir Tiyatroları sanatçısı Kazım Sinan Demirer rol alıyor.
Oyun, ünlü ozanımız Aşık Veysel Şatıroğlu’nun hayatının,  ilk kez bir tiyatro oyunu olarak sahne üzerine taşınması açısından önem taşıyor. Aşık Veysel’in yaşam öyküsünün, kendi ağzından anlatıldığı bir biçimlesahnelenen oyunda Şehir Tiyatroları sanatçısı Kazım Sinan Demirer’in sazı ve sözüyle gösterdiği performans izleyenleri adeta büyülüyor.
Sahnelendiği ilk günden bugüne yaklaşık 13 yıldır izleyici ile buluşmayı sürdüren “Dost” değerli halk ozanımız Aşık Veysel’i ve eserlerini ölümsüzleştirmeye sahne üzerinde devam ediyor.
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir