ESKİŞEHİR TALİMATI!

Videoyu Aç ESKİŞEHİR TALİMATI!
A
a

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile görüşen kente ilişkin önemli konuları görüşen AK Parti Milletvekili Emine Nur Günay, “Şehrimizin ve ilçelerimizin ihtiyaçları konusunda bazı bilgiler aktardım. Eskişehir’deki yatırımları değerlendirdik” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

AK Parti Milletvekili Günay, Bakan Soylu ile Eskişehir'e ilişkin konuları değerlendirdiklerini aktardı.
KOORDİNASYON ÖNEMLİ
Bakan Soylu’ya, Eskişehir ve ilçelerinin ihtiyaçları konusunda bazı bilgiler ilettiğini duyuran Günay, şöyle devam etti: “Eskişehir’deki yatırımları değerlendirdik. Bakanımız Süleyman Soylu’ya ilgisi ve destekleri için tüm hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum. Şehrimiz için önemli bir yatırım olarak gördüğümüz Eskişehir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü binasının yapımı konusunda da Sayın Bakanımız ile görüştük. İşlemlerin hızlandırılması konusunda hemen talimat verdi. Herhangi bir afet sırasında ilgili kurumlar arasında koordinasyon çok önemli. Valimiz Erol Ayyıldız ile yaptığımız istişareler sonucu bu altyapının hızlanması kararını verdik. Afetin ne zaman nerede gerçekleşeceğini bilemeyiz ancak hazır olmak bizim elimizde ve bu yatırımla şehrimizin bu açıdan önemli bir gelişme kaydedeceğini düşünüyorum.”
ÖNLEMLERİ İLETTİ
Milletvekili Günay, Bakan Soylu ile görüşmesinde kadına şiddet konusuna da değindiğini bildirerek, şu ifadeleri kullandı: “Kadına karşı şiddeti, insanlığa, canlıya karşı şiddet olarak görüyoruz. İlgili bakanlıklarımız tüm gerekli çalışmaları yapıyorlar. Bu konuda önleyici ve kontrol edici mercilerden biri İçişleri Bakanlığımız. Sosyal Politikalar Başkanlığı olarak konuyu yakından takip ediyoruz, sahadan gelen talepleri ve ihtiyaçları değerlendiriyoruz. Bana iletilen saha uygulamalarının etkinliğini artıracak önlemleri Sayın Bakanımıza ilettim. Bazı konularda zaten çalışmaların yapıldığı bilgisini aldım. 2021 yılında hayata geçecek tedbirler olacak. Ancak ne kadar önlem alırsak alalım, bu konunun çözümü zihniyet değişiminden yani eğitimden geçiyor.” AA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi