ESKİŞEHİR TEK VÜCUT

Videoyu Aç ESKİŞEHİR TEK VÜCUT
A
a

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) TÜYAP Fuar Merkezi’nde nisan ayında gerçekleşecek RailIndustry Show öncesi oda yönetimleri bir araya gelerek Dubai’de dünyanın demiryolu devleriyle görüşmeler gerçekleştirdi.

2020 yılında düzenlenecek en önemli fuarlardan biri olan RailIndustry Show Demiryolu Teknolojileri Fuarı için ETO oda yönetimleri bir araya gelerek Dubai Middle East Rail fuarını ziyaret etti. ETO Başkanı Metin Güler, Eskişehir Sanayi Odası Başkanı (ESO) Celalettin Kesikbaş, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Başkanı Nadir Küpeli ile odaların yöneticilerinden oluşan heyet, Dubai’de bir dizi temasta bulundu.

DAVET ETTİ
Dünyanın en önemli demiryolu etkinlikleri arasında kabul edilen Dubai Middle East Rail Fuarı’nın davetlisi olarak fuara katılan Eskişehir delegasyonu, MER Genel Müdürü JamieHosie tarafından karşılandı. Başkan Güler’in Eskişehir’de düzenlenecek demiryolu fuarına ilişkin istişarede bulunduğu Genel Müdür Hosie, Eskişehir heyetini ağırlamaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

DÜNYA DEVLERİ
ETO TÜYAP Fuar Merkezi’nin nisan ayında ev sahipliği yapacağı RailIndustry Show için önemli bir alan kabul edilen fuarda bir dizi görüşme de gerçekleştirildi. Başkan Güler ve heyet, CAF ve Siemens gibi dünya devi üreticiler ile Birleşik Arap Emirlikleri, İtalya ve İngiltere gibi ülkelerin işletici kuruluşlarıyla bir araya gelerek Eskişehir demiryolu fuarını istişare etti.

FAYDASINI GÖRECEĞİZ
Fuara ilişkin açıklamalarda bulunan ETO Başkanı Güler, Eskişehir’in demiryolu endüstrisi için çok önemli olduğuna vurgu yaparak Dubai’de bunu hissettiklerini kaydetti. Güler, “ETO TÜYAP Fuar Merkezi’nin işletici kuruluşu olarak Dubai Middle East Rail fuarından bir davet aldık. Bu davet kentimize ulaştırılmış bir davetti. Biz de kurum ve kuruluşlarımıza bu daveti ilettik. Eksik olmasınlar Sanayi Odamız da OSB yönetimimiz de kırmadılar; birlikte çalışmak üzere katıldılar. Bugün Eskişehir’in tüccar ve sanayicisi adına tek vücut olarak buradayız. Emin olalım ki kent olarak hareket etmenin meyvelerini çok kısa sürede toplamaya başlayacağız” diye konuştu. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi