Eskişehir Toprak bebek için tek yürek oldu

Videoyu Aç Eskişehir Toprak bebek için tek yürek oldu
A
a

Eskişehir’de SpinalMuskülerAtrofi (SMA) Tip2 hastalığıyla mücadele eden Toprak Bebek’in tedavi masraflarının karşılanması için ES TV ve Kanal 26 ortak canlı yayınında bağış gecesi düzenlendi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir’de esnaf olan baba Reyhan Yavaş ile özel bir hastanede çalışan Zehra Yavaş çiftinin 4 yaşındaki çocukları Toprak, Spinal Musküler Atrofi (SMA) Tip2 adında ölümcül kas hastalığı ile mücadele ediyor. Sağlıklı kas üretimi olmayan ve günden güne motor nöronlarını kaybeden Toprak Bebek’in, dünyanın en pahalı ilacı olarak bilinen ve eksik olan gen tedavisini tamamlayan Zolgensma ilacına ihtiyacı bulunuyor.
ORTAK YAYIN YAPILDI
Ülkemizde tedavisi olmayan bu hastalıkla mücadele edebilmek adına Toprak için Eskişehir Valiliği’nin izni ile başlatılan ‘Toprak için Umut ol’ yardım kampanyası devam ediyor. Bu kapsamda ES TV ve Kanal 26 ortakcanlı yayınında; sunuculuklarını ES TV Genel Yayın Yönetmeni Soner Yüksel,Kanal 26 Koordinatörü Muharrem Esen ve Hüseyin Akçar’ın gerçekleştirdiği bir bağış gecesi düzenlendi. Geceye, Toprak Bebek, babası Reyhan Yavaş ve annesi Zehra Yavaş’ın yanı sıra Diyetisyen İpek Bilal ve gönüllü annesi Prof. Dr. Fatma Deniz Korkmaz da katıldı.
317 BİN LİRA TOPLANDI
Düzenlenen ortak canlı yayında birçok önemli isim telefon bağlantısıyla katılarak, Toprak Bebek’e destekte bulundu. Yaklaşık 5 saat süren canlı yayın süresince bağış miktarını açıklayanlardan toplam 317 bin lira toplandı. Ayrıca yayına bağlanarak miktar belirtmek istemeyen hayırseverler ise Toprak Bebek’in kampanyası için bankalarda açılan hesaplara bağışlarını gönderdi.
YOĞUN KATILIM
Yayına bağlanarak Toprak Bebek için bağışta bulunanlar ise şöyle: “CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, Tepebaşı Belediyesi Meclis Üyeleri, Odunpazarı Belediyesi Meclis Üyeleri, Erdal Caferoğlu, Baro Başkanı Mustafa Elagöz, Çiftkurtlar Kiremit’in Sahibi Nuri Özer, Ankara Baro Başkanı Erinç Sağkan, Pino’nun kurucusu Fuat Gürcüoğlu, 3. Kesim LIONS Kulüpleri, Ertan Köse,Ali Demirel, Çağfen KolejleriKurucusu Serkan Zengin, Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Eldem Şirketler Grubu, Sinema Oyuncusu Doğa Rutkay,Avrupa Birliği Türkleri Kültür ve Dayanışma PlatformuBaşkanı SebahattinTetik, Cassaba Modern, Müpasanİnşaat Yönetim KuruluBaşkanı Hulusi Buyan,Anadolu Rotary Kulübü,Caffe İtalyan’ın Sahibi MelihTuran, Smile Poliklinik KurucusuSüleyman Kaman,GAP Film’in Kurucusu Ersen Çıra, Kocaeli Baro BaşkanıBahar Gültekin Candemir,Avukat Ayşe Fert Dökmeci,EOSB Başkanı Nadir Küpeli,Baro eski Başkanı YusufYıldırım, Oğuzpark'ın SahibiKadir Akçay, Eskişehir BinicilikKulübü Kurucusu İzzet
Aslan, Papağan Çibörek’inSahibi Elif İbek, ErmanÇelik, Porsuk Kültür SanatKahvesi’nin Kurucusu EzgiSaniye Akyıldız, Sara Uysal, Endel A.Ş., Arıkan A.Ş., Gelecek Partisi Tepebaşı İlçe Başkanı Kasım Karataş, Birsen Kebap’ıın sahiplerinden Sinan Birsen, Çamkirazı İnşaat’ın sahiplerinden Yiğit Çam, Bilecik Baro Başkanı Halime Aynur, Avukat Süleyman Uçar, CHP Seyitgazi İlçe Başkanı Volkan Kılıç, Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Suat Er, Türkiye Sakatlar Derneği Şube Başkanı Cafer Eşen, Zehra Ediptan, Nurettin Soyar, Darcan Grup’un Kurucusu Mustafa Darcan, Sülbiye Dunca, Erdoğan Ramazayı, İsmail Kıvanç, ROTAP Saat Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bal, Nurettin Ak, Eskişehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Kerem Tığılı, Gürsel Tombak, Eren İletişim’in Sahibi Halil Karahisar, Avukat Cihan Birsen ve Ali Gündüz.”
SOSYAL MEDYADAN ULAŞIN
Öte yandan daha fazla kilo almadan bir an önce tedavisine başlanılması gereken Toprak için bağışta bulunmak isteyen yardımsever vatandaşlar, “toprak_sma” Instagram hesabından gerekli bilgilere ulaşabilir. 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi