ESKİŞEHİR UNUTMAZ

Videoyu Aç ESKİŞEHİR UNUTMAZ
A
a

Tepebaşı Belediyesi’nin destekleri ile Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Şubesi tarafından düzenlenen ‘27. ÇGD Uğur Mumcu’yu Anma Gecesi ve Ödül Töreni’ yoğun katılım ile gerçekleşti.

Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlenen “27. ÇGD Uğur Mumcu Anma Gecesi ve Ödül Töreni”nde 19 kategoride ödüller sahiplerini buldu. Geceye Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP İstanbul Milletvekili ve CHP Parti Meclisi Üyesi Mehmet Akif Hamzaçebi, CHP Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Han Belediye Başkanı Erdal Şanlı, Küba Ankara Büyükelçisi Luis Alberto Amoros Nunez CHP Eskişehir İl Başkanı Abdülkadir Adar, CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç, Baro Başkanı Mustafa Elagöz, EYT Derneği Genel Başkanı Gönül Boran, Tarih Vakfı Başkanı Mehmet Alkan ve çok sayıda STK temsilcisi ile vatandaşlar katıldı.
NÖBET TUTUYORUZ
Gecede konuşan ÇGD Şube Başkanı Can Hacıoğlu, “Biz tam 27 yıldır Uğur Mumcu nöbeti tutuyoruz. Toplumda Uğur Mumcu’nun karşılığı hiç eskimediği için, yazıları bize bugün de ışık tuttuğu için, yeri doldurulamadığı için anmaya devam edeceğiz. Eskişehir’in bir Uğur Mumcu kenti olduğunu da söyleyebiliriz” diye konuştu.
MESAJLAR BIRAKTI
Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ise, “Uğur Mumcu, Türkiye için gerçekten çok büyük bir değer. Nasıl Atatürk’ün devrimleri varsa, Mumcu’nun da bu ülkeye bıraktığı mesajları var. Biz bu mücadelemize devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
HEYECANI İÇİMDE
Basın kategorisindeki ödülleri sahiplerine takdim eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise “Ben gazetecilik yaparken akademisyen oldum ama gazeteciliğin heyecanı hala içimde. Rahmetli Uğur Mumcu’yu da İletişim Fakültesi’nde ders vermek üzere Eskişehir’e davet ettiğimde tereddüt etmişti. Ben de ‘Senin gibi gazeteciler yetişsin istiyorum’ demiştim. Her hafta Ankara’dan buraya, İstanbul’da iken de 15 günde bir buraya gelirdi. Gündüz dersini verir, akşam da sohbet ederdik. İstedik ki gençler onu hep ansınlar ve bombalanan otomobilini sergiliyoruz” sözlerini kullandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi