Eskişehir Valiliği açıkladı: 30 gün boyunca yasaklandı!

Videoyu Aç Eskişehir Valiliği açıkladı: 30 gün boyunca yasaklandı!
A
a

Eskişehir'de 15 gün boyunca sivil toplum kuruluşları ve bunlara destek veren grupların yapmış olduğu eylemleri desteklemek veya protesto etmek amacıyla, kamuya açık alanlarda yapılması düşünülen her türlü etkinlik yasaklandı. Valilik bu kararın daha önce 30 gün süreyle uygulanacağını açıklamıştı, ancak düzeltme geldi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Valiliği'nin aldığı "Yasaklama Kararı' ile Eskişehir'de sivil toplum kuruluşları ve bunlara destek veren grupların yapmış olduğu eylemleri desteklemek veya protesto etmek amacıyla, kamuya açık alanlarda yapılması düşünülen her türlü etkinliğin (toplama ve toplanma teşebbüsünde bulunma, basın açıklaması, yürüyüş, oturma eylemi, stant/çadır kurma, bildiri dağıtma, afiş/pankart asma, protesto eylemi, şenlik, festival vb.) Eskişehir il sınırları içerisinde 07.08.2021 tarihi saat: 00.01 ile 21.08.2021 tarihi saat: 24.00’a kadar (15) gün süre ile yasaklandı.

İlk açıklama 30 gün oldu
Valilik, ilk açıklanan duyuruda yasağın 5 Eylül 2021 tarihine kadar, 30 gün boyunca uygulanacağını belirtmişti. Ancak ikinci kez yayınlanan duyuruda bu süre 15 güne çekildi.

İşte Eskişehir Valiliği tarafından yapılan flaş duyuru:

Son günlerde ülkemiz gündemindeki konular ile ilgili olarak, özellikle sosyal medya platformlarında dezenformasyon çalışmalarının yapıldığı gözlemlendiğinden; toplumda farklı görüşteki grupların bir araya gelerek çıkarılması muhtemel olaylar ile kamu huzuru ve genel asayişin bozulabileceği, özellikle açık yer toplantılarına katılacaklar da dâhil olmak üzere, halkın huzur ve güvenliğinin, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteallik emniyetin, genel sağlığın ve genel ahlakın, başkalarının hak ve özgürlüklerinin korunmasının zafiyete uğrayabileceği değerlendirilmektedir.

Vatandaşlarımızın temel hak ve hürriyetlerine dair uluslararası sözleşmeler, T.C. Anayasası ve yasalardan kaynaklanan hak ve özgürlüklerini tam ve güvenli bir şekilde kullanabilmelerinin temini ile ilimizde huzur ortamının, kamu düzeni ve kamu güvenliğinin sağlanması, suç işlenmesinin önlenmesi, temel hak ve özgürlükler ile başkalarının hak ve özgürlüklerinin ve genel asayişin korunması ile şiddet olaylarının yaygınlaşmasının önlenmesi amacıyla;

5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun 11. maddesinin (a) ve (c) fıkraları ile 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 17 ve 19. maddelerindeki hükümler gereğince; İlimiz genelinde (Jandarma Sorumluluk Bölgeleri Dahil), Valilik ve Kaymakamlıklarca düzenlenmesi uygun görülenler hariç olmak üzere, sivil toplum kuruluşları ve bunlara destek veren grupların yapmış olduğu eylemleri desteklemek veya protesto etmek amacıyla, kamuya açık alanlarda yapılması düşünülen her türlü etkinlik (toplanma ve toplanma teşebbüsünde bulunma, basın açıklaması, yürüyüş, oturma eylemi, stant/çadır kurma, bildiri dağıtma, afiş/pankart asma, protesto eylemi, şenlik, festival vb.) Valiliğimizin 06.08.2021 tarih ve 526 sayılı kararı gereği, 07.08.2021 tarihi saat: 00.01 ile.21.08.2021 tarihi saat: 24.00’a kadar, (15) gün süre ile YASAKLANMIŞTIR.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi