ESKİŞEHİR YEŞERECEK

Videoyu Aç ESKİŞEHİR YEŞERECEK
A
a

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü sorumluluk sahasında 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında 119 bin fidan dikilecek.


81 il merkezi ve 922 ilçede gerçekleştirilecek fidan dikim etkinliği için Eskişehir ve Afyonkarahisar illerinde 36 bölge belirlendi. “Geleceğe Nefes” sloganıyla gerçekleştirilecek etkinliklere, gerekli pandemi tedbirleri alınarak kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum örgütlerinden katılım sağlanacak.
120 BİN FİDAN
Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel, orman varlığını artırmak, ağaç sevgisi i aşılamak, çevreye olan duyarlılığı yükseltmek için tüm ülkede eş zamanlı fidan dikimi yapılacağını bildirdi. Eskişehir ve Afyonkarahisar'da bütün hazırlıkların tamamlanmak üzere olduğunu belirten Temel, şunları kaydetti: “Toprak işlemelerini yaptık, fidan çukurları açılıyor. Son iki günde de fidanları sahaya nakledeceğiz. Yaklaşık 120 bin fidanı toprakla buluşturacağız. Fidan dikimi için Eskişehir'de 22 ayrı lokasyon hazırlandı. 123 hektarlık sahaya toplam 88 bin fidan dikilecek. Protokolün katılacağı tören, Gülpınar Mahallesi'nde yapılacak. Afyonkarahisar'da ise 14 ayrı lokasyonda, 25 hektarlık sahaya 31 bin fidan dikilecek. Ana tören yeri Saraydüzü Ağaçlandırma Sahası'nda olacak.”
SAHİPLENİLEBİLİR
Temel, isteyen herkesin “www.gelecegenefes.com” internet sitesinden kendi adlarına fidan sahiplenebileceğini sözlerine ekledi. AA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi