London Live Eskişehir 2022 Kurban Bayramı

Eskişehirli cam sanatçısı hayalini gerçeğe dönüştürdü

Videoyu Aç Eskişehirli cam sanatçısı hayalini gerçeğe dönüştürdü
A
a

Eskişehirli cam sanatçısı Yasin Yüksel eşiyle birlikte hayalini gerçeğe dönüştürdü. Bir otobüsü gezi karavanına dönüştüren Yasin Yüksel Türkiye’yi gezerek hem tarihi güzellikleri, hem de cam sanatını tanıtmak istiyor

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehirli cam sanatçısı Yasin Yüksel eşiyle birlikte hayalini gerçeğe dönüştürdü. Bir otobüsü gezi karavanına dönüştüren Yasin Yüksel  Türkiye’yi gezerek hem tarihi güzellikleri, hem de cam sanatını tanıtmak istiyor.
Eskişehirli Yasin Yüksel 8 yıldır cam sanatıyla uğraşıyor.  Eşi Meryem Yüksel ile gezi karavanı hayali olan Yasin Yüksel hayallerini gerçeğe dönüştürdü. Yüksel önce bir otobüs aldı, ardından otobüsü Türkiye’nin değerleri olan Mustafa Kemal Atatürk, Anıtkabir, Kapodokya, Kız kulesi, Çanakkale köprüsü gibi posterler ile kaplama yaptırdı. Otobüsün içerisinde de kendi el emeği ile yaptığı cam sanatından eserleri sergiledi. İlgi çeken  otobüs adeta sanat eserine dönüştü.

Yasin Yüksel hayallerini gerçekleştirmenin mutluluğunu dile getirirken, gezi sanat atölyesine çevirdikleri karavanla Türkiye’nin her yerini gezerek, Dünya’yı güzelleştirmek istediklerini dile getirdi. Yüksel,  “Eşimle birlikte hayalimizdi. Dedik ki araç boş kalmasın bu sanatı karavanın içerisinde beraber yapalım ve gittiğimiz yerlerde insanlara gösterelim. Bu şekilde aracı gezi sanat atölyesine çevirdik. Atölyenin haricinde yapmak istediğimiz daha fazla şey var. Aslında bu sadece atölye değil. Dünyayı güzelleştirme çabası da diyebilirim. Zaten karavanamızın adı da ‘UMUT ‘ olacak. Gittiğimiz yerlerde ağaç dikmek istiyoruz. Çocuklarla birlikte etkinlikler yapmak istiyoruz. Yani bu sadece karavan ve sanat atölyesi değil, bizim bütün hayallerimizi içerisinde barındıran bir şey” dedi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Kurban Bayramı tebriği
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Kurban Bayramı tebriği
Kurban Bayramı tebriği