Eskişehirli çiftçiye 77.8 milyon TL destek

Videoyu Aç Eskişehirli çiftçiye 77.8 milyon TL destek
A
a

AK Parti Eskişehir Milletvekilleri Prof. Dr. Nabi Avcı ve Prof. Dr. Emine Nur Günay, 2021 yılının son destekleme ödemesinden, Eskişehir çiftçimize 13 Milyon 866 Bin TL destek ödemesi ve kuraklık desteği olarak toplamda 63 milyon 927 bin TL destek ödemesi yapıldığını aktardı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

Milletvekili Avcı, yaptığı yazılı açıklamada, kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi kapsamında 591 bin lira olmak üzere toplamda 8 bin 904 çiftçiye 13 milyon 866 bin lira destekleme ödemesinin hesaplara aktarıldığını duyurdu.

Sertifikalı tohum kullanım desteği kapsamında 9 milyon 896 bin lira, süt desteği için 1 milyon 563 bin lira, hastalıktan ari işletme desteği için 1 milyon 816 bin liranın da hesaplara yatırıldığını kaydeden Avcı, çiftçiler için bereketli bir yıl olması temennisinde bulundu.

Milletvekili Emine Nur Günay ise konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Hükümetimiz kuraklıktan zarar gören çiftçilerimizin destek oluyor. Eskişehir'de 15 bin çiftçimize, alan bazlı verim desteği kapsamında 63 milyon 342 bin lira, kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi kapsamında 500 bin lira, hayvan genetik kaynaklarının yerinde korunması kapsamında 3 bin lira, ipekböceği desteği kapsamında 78 bin lira, yem bitkileri desteği kapsamında 4 bin lira olmak üzere toplamda 63 milyon 927 bin lira desteklemeler çiftçilerimizin hesaplarına aktarıldı. Çiftçilerimize hayırlı ve bereketli olsun."

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi