ESKİŞEHİRLİ ÖĞRENCİ DESTEK BEKLİYOR

Videoyu Aç ESKİŞEHİRLİ ÖĞRENCİ DESTEK BEKLİYOR
A
a

Amsterdam’da Rijks Müzesi’nin dünya çapında düzenlediği sanat ve tasarım yarışmasında ilk 10’a giren Eskişehir Teknik Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü öğrencisi Ezgi Kral, yarışmanın web sitesi üzerinden yapılacak halk oylamasında herkesten destek bekliyor.


Eskişehir Teknik Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü 3. sınıf öğrencisi Ezgi Kral, Amsterdam’da sanat ve tasarım alanında düzenlenen Rjiksstudio Awards Yarışması’nda ilk 10’a girdi. Dünya genelinde düzenlenen yarışmanın web sitesinden oy kullanarak herkesin kendisine destek olmasını ve tasarımına oy vermesini isteyen Kral, “Hollanda’da Amsterdam’da Rijks müzesi var. Van Gogh müzesi gibi. Hollanda’nın en bilindik müzelerinden birisi. Bu müzenin Rjiksstudio Awards Yarışması’na katıldım. Bunun sanat ve tasarım yarışmasına katıldım. Şu an ilk 10’dayım kendi kategorimde. 21 yaş altı ve üstü olmak üzere iki tane kategori var. Benim kategorimde ilk 10’dayım şu an. Jüri kararını vermiş onun sonucunu 15 Ekim’de öğreneceğim. Şimdi de devam eden bir halk oylaması var. Dünya çapında bir yarışma olduğu için dünya çapından herkes de web sitesi aracılığıyla oylarını kullanabiliyor ve benim tasarımıma oy verebiliyorlar” dedi.
LİNKTEN OY VEREBİLİRSİNİZ
Müzedeki kadınların tablolarının dikkatini çektiğini ve kadınların yüzlerinden aldığı renklerle makyajpaleti yaptığını anlatan Kral, “Ben makyaj paleti yaptım. Yarışma şöyle müzedeki eserleri kullanarak bir ürün tasarlamanızı bekliyorlar sizden. Benim de oradaki kadınların tabloları dikkatimi çekti. Onların yüzünden aldığım renklerle makyaj paleti oluşturdum kadınların yüzlerinden oluşan. Desteğini bekliyorum herkesin. https://rijksstudioaward.awardsplatform.com/register/nwLpJrwv?_ga=2.25315581.1101873919.1599752605-1785576621.1599752605 linkini tıklayarak bana destek olabilirler. Buraya kaydolup mailinize gelen lnkten bana oy verebilirsiniz. Okulumdan da destek bekliyorum oylamayla ilgili. Hocalarım da çok mutlu oldular, gururlandılar, çok tebrik ettiler” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi