Eskişehirli vatandaşlar kısıtlama kararını destekliyor

Videoyu Aç Eskişehirli vatandaşlar kısıtlama kararını destekliyor
A
a

Vaka sayılarının artmasıyla birlikte Eskişehir’in de aralarında bulunduğu 58 kırmızı ile hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Karara destek veren vatandaşlar, esnaf için üzüldüklerini, onlara destek verilmesi gerektiğini ifade etti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Son günlerde artan vaka sayıları nedeniyle Eskişehir’in de aralarında bulunduğu 58 kırmızı ile hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. Ramazan ayı boyunca da kafe, lokanta, restoran gibi işletmelerin kapalı olmasına, sadece paket servisi ile hizmet vermesine karar verildi. Eskişehirli vatandaşlar ise, hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasının doğru bir karar olduğunu ifade etti. Vatandaşlar, esnafa daha fazla destek verilmesi gerektiğini söyledi ve geçtiğimiz günlerde yapılan AK Parti kongrelerinde yaşanan kalabalığı da eleştirdi.
 HER İKİ TARAFI KESEN BIÇAK
MERYEM BİÇER: “Kesinlikle doğru bir karar. Hamamyolu’nda insanlar tavuk gibi tünüyordu buralara. Dip dibe. Devlet ne yapsın sürekli uyarı uyarı. Bakın her yer polis. Böyle mi olması lazım? Bizler de vatandaş olarak üzerimize düşen görevi ne kadar yapıyoruz? Bilinçli değil çoğumuz. İşin ekonomik boyutu da önemli. Çok muallakta kalan bir mevzu. İnsanların evine ekmek götürmesi lazım. Bir taraftan salgın var. Her iki tarafı kesen bıçak.”
LEBALEPLERİ GÖRMEDİLER Mİ?
VELİ DAL: “İnsan sağlığı için doğru karar da. Ben 65 yaş üstüyüm saat 14.00’a kadar dışarı çıkma izni veriyorlar. Biz mi bulaştırıyoruz? Lebalepleri görmediler mi? Kısıtlama kararını desteklerim ama eşit değil. Benim yaş grubum yasak, gençlere serbest. Adaletsiz buluyorum. Esnafa üzülüyorum. Onlar çok etkilendi bu hastalıktan. İnsanlar patır patır dökülüyor. Avrupa gibi destek verilsin esnafa.”
BU KONGRELER OLMAMALIYDI
OSMAN ERKEN: Doğru karar da temelli 15, 20 gün kapatsalar daha iyi olur. Kimisi maske takıyor kimisi takmıyor. Bunun sonu ne olacak bilmiyoruz ki. Bir süreliğine tam kapanalım. Vakalar daha hızlı düşer. Esnaf kan ağlıyor. Esnafın durumu içler acısı. Onlar için bir şey diyemem. Onlar açık kalabilirdi. Ama bir an önce şu hastalığı atlatmamız lazım. Milletimiz dikkat etsin. Lebalep kongreler yaparlarsa olacağı bu. Bu kadar vaka artarken bu kongreler olmamalıydı.”
DEVLET DE HAKLI ESNAF DA HAKLI
İSMAİL REYHAN: “İnsanlar sorumluluklarını anlamıyor. Herkes Biray olarak üzerine düşen görevi yapsa hiçbir sorun kalmayacak. Yaptırımlar, cezalar uygulanıyor. Keşke bunlara gerek kalmasa. Hafta sonu kısıtlaması doğru bir karar. Devlet başka ne yapsın? Yaptırımdan başka çare kalmıyor. Esnaf çok haklı. Esnaf bitmek üzere ama hastalık da malum. Devlet de haklı esnaf da haklı. Esnafı ayakta tutmak lazım. Ha savaş çıkmış ha ekonomi bitmiş.” MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun!