Eskişehirliler’e düşen hep çile

Videoyu Aç Eskişehirliler’e düşen hep çile
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, Eskişehirliler’inYüksek Hızlı Tren çilesini, soru önergesi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir’e ayrılanyolcu kontenjanının azalmasıve tren seferlerinin yetersizliği nedeniyle yaşananmağduriyeti, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na soran Süllü, “Şehir olarak sahip olduklarımız siyasi iktidarca elimizden alınmaya çalışılarakhemşerilerimiz, her alanda mağdur edilmeye devam ediyor. Öncedenseyahatten birkaç saat önce gar gişesinden bilet alabilen Eskişehirliler, haftalar öncesinden almaya çalışsalar bile,bilet bulamaz oldu. YHT sefer sayılarının ve yolcu kontenjanının azaltılarak hızlı trenden yararlanma hakkımızınkısıtlanmasını kabul etmiyoruz.” dedi.
Sürekli zam gelse de nispeten daha ucuzolan yüksek hızlı trene talebin arttığını belirten Cumhuriyet Halk Partisi Eskişehir Milletvekili Dr. Jale Nur Süllü, “Tren yollarının kavşak noktası olan Eskişehir, tarihsel vekültürel özelliğiyle demiryolu ulaşımının yoğun talep gördüğü bir şehirdir. Özellikle, Covid-19 küresel salgını ile başlayan süreçte Eskişehir’den hareket edenve sadece Eskişehir’e ulaşan YHT seferleri azaltılırken, Ankara ve İstanbul trenleri için de kontenjan azaltımı gerçekleşmiştir. Eskişehir’den Ankara ve İstanbul yönüne gitmek isteyenlerin bilet bulması neredeyse imkânsız hale gelmiştir. Bu nedenlevatandaşlarımız, daha maliyetli ve zaman açısından uzun süren karayoluna mecbur edilmektedir. Hızlı tren seferlerinde şehrimizeayrılan kontenjan yetersizliğinin yanı sıra,sefer saatleri de sorunludur. Örneğin Ankara’da günü birlik bir işi ya da ziyareti olan vatandaşımızın Eskişehir’e dönebileceği son YHT tren saati 19.40’tır. Mutlaka bir gece seferi eklenmeli; kontenjan ve seferler gözden geçirilerek yaşanan mağduriyete son verilmelidir.” dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi