Eskişehirliler hangi aşıyı tercih ediyor?

Videoyu Aç Eskişehirliler hangi aşıyı tercih ediyor?
A
a

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın tüm vatandaşları hatırlatma dozu aşılarını olmaya davet etmesi üzerine hangi aşıyı tercih edecekleri yönünde düşüncelerini sorduğumuz Eskişehirli vatandaşlar, Biontech aşısını daha güvenilir bulduklarını söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Sağlık Bakanlığı haftalık Covid-19 verilerini açıkladı. Buna göre, 4-13 Temmuz haftası 117 bin 95 kişi Covid-19’a yakalandı. Önceki hafta 57 bin 113 olan vaka sayısı, 117 bin 95'e yükseldi. 25 olan vefat sayısı ise 31'e yükseldi. İyileşenlerin sayısı ise 61 bin 47 olarak açıklandı. Vakaların 2 katına çıkmasıyla tekrar bir aşılama kampanyası başlatıldı. Bakan Koca, tüm vatandaşları hatırlatma dozlarını yaptırmaya davet etti. Aşılarla ilgili düşüncelerini sorduğumuz Eskişehirli vatandaşlar da tekrar aşı olmayı düşündüklerini, tercihlerinin Biontech aşısından yana olduğunu ifade etti.

İbrahim Kaya

“Aşı olacağım. Daha önce 2 Sinovac oldum, 2 de Biontech aşısı oldum. Türkiye’nin üretmiş olduğu aşıdan daha olmadık. Ben yine Biontech olmayı düşünüyorum. Ona daha çok güveniyorum.”

Hülya Bulut

“Ben 3 tane Biontech aşısı oldum. Yine Biontech aşısı olacağım. Türkovac aşısı olmayı düşünmüyorum. Alman aşısı daha güvenilir geliyor. Türkovac güven sağlamıyor maalesef.”

Selim Düzgün

“Hiçbir aşıyı olmadım bugüne kadar. Test de vermedim. Bundan sonra da aşı olmayı düşünmüyorum. Ani ölümlerle ilgili kimse açıklama yapmıyor. Türkovacdahil hiçbir aşıya güvenmiyorum.”

Nurcan Gül

“Ben daha önce aşı oldum. Yine olacağız. Biontech olmuştum daha önce. Yine Biontech aşısı olurum. Daha güvenilir, sağlıklı geliyor. Daha çok mantığıma yatıyor.”

Niyazi Ektaş

“3 tane Sinovac aşısı oldum daha önce. Yeniden aşı olacağım. Bu kez Biontech aşısını olacağım. Daha güvenilir geliyor. Almanların aşısı güvenilir geliyor. Türkiye’de güvenilir bir şey kalmadı.”

Sedat Eryiğit

“Daha önce 5 defa aşı oldum. 2 defa Sinovac aşısı oldum, 3 defa da Biontech oldum. Şimdi açılırsa yine Biontech olacağım. Türkovac ile ilgili net bir şey yok. Biontech daha güvenilir geliyor.” MELTEM KARAKAŞ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi