ESKİŞEHİRLİLER ÜVEY EVLAT MI?

Videoyu Aç ESKİŞEHİRLİLER ÜVEY EVLAT MI?
A
a

Tarım ve Orman Bakanlığının başlattığı ‘Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi Programı’nda Eskişehir’in olmamasına tepki gösteren CHP Milletvekili Jale Nur Süllü, “Eskişehirli çiftçimize neden üvey evlat muamelesi yapılıyor?” diye sordu.

CHP Milletvekili Jale Nur Süllü ‘Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi Programı’ kapsamında başlatılan tohum hibe desteğinin verileceği iller arasında yer almayan Eskişehirli çiftçilerin sesi oldu.

HÜSRAN YARATTI

“Covid-19 küresel salgını ile mücadele ettiğimiz bu zor günlerde, Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi Programı’nı başlatan Tarım ve Orman Bakanlığı’nın sağladığı yüzde 75 tohum hibe desteği, birçok sorunla karşı karşıya olan tarımsal üretim alanına anlamlı bir katkı olmuştur” diyen CHP Milletvekili Süllü, bu program kapsamında gerçekleştirilecek tohum hibe desteğinin 21 il ile sınırlandırılmasının, bu iller dışında üretim yapan çiftçide hüsran yarattığını belirtti. 

SORU ÖNERGESİ

Üreticilerin destek beklediğini belirten Süllü, “Eskişehir gibi 21 ilin dışında kalan şehirlerimizdeki çiftçilerimizin üvey evlat muamelesi görmesi, üretmek için varını yoğunu harcayan üreticimizi derinden yaralamıştır. Elektrik, su, mazot giderleri, artan vergilerle borçlarını ödeyemediği için hacizlerle boğuşan çiftçilerimiz arasında ayrım yapılması, birlik ve beraberliğe ihtiyacımızın en fazla olduğu bu günlerde, hepimizi üzmüştür” dedi. Süllü, “Normal şartlarda sertifikalı tohum desteği gibi destekleri gecikmeli ve enflasyonun çok altında rakamlarla alan Eskişehirli çiftçilerimizin, hibe desteği dışında kalmasının sebebini bakanlık bizlere açıklamalıdır ” diyerek Tarım ve Orman Bakanlığı’na soru önergesi verdi. HM

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi