Eskişehirliler yüksek kiralardan dertli

Videoyu Aç Eskişehirliler yüksek kiralardan dertli
A
a

Eskişehirli vatandaşlara konutta kira artışlarını yüzde 25 ile sınırlayan yasa hakkında düşüncelerini sorduk. Kentteki kira fiyatlarının yüksek olmasından şikayet eden vatandaşlar, gelirlerinin büyük kısmını kiraya ayırdıklarını söyledi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Konutta kira artışlarını yüzde 25 ile sınırlayan yasa, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Söz konusu yasa, 1 Temmuz 2023'e kadar geçerli olacak. Yasa ile kira bedeline ilişkin anlaşmalar, bir önceki kira yılına ait kira bedelinin yüzde 25'ini geçmeyecek. Söz konusu yasa ile ilgili düşüncelerini sorduğumuz vatandaşlar, ev kiralarının çok yüksek olduğunu ve daha zam dönemi gelmeden tedirgin olmaya başladıklarını ifade etti.

Recep Yıldız

YÜZDE 25 AZ
"Yüzde 25 çok az. Yüzde 18-20 filan olsa. Kiralar çok yüksek. Bize çok zor oluyor. Tedirgin oluyoruz zam zamanı gelince. Acaba ne yapacak diye düşünüyoruz. 1300 lira kiram şu an. Gelirin çoğu kiraya gidiyor."

Oğuz Akalın

TEDİRGİN EDİYOR
"Benim için iyi. 2 bin lira ev kiram. Az değil kiram. Gelirin çoğu kiraya gidiyor. Ev sahibim beni çıkarmak istedi ama sözleşmem var oturuyorum. Eskişehir'de kiralar yüksek. Sözleşmemin bitmesine 6 ay var ama ben şimdiden tedirginim."

Sıdıka Dikmen

KİRALAR ZORLUYOR
"Yüzde 25 iyi ama fazlası çok. Kiracıyım ben de. Gelirimiz kiraya gidiyor hep. 1300 lira kiramız. Zam zamanı gelince tedirginlik yaşıyorum. Umarım artık bir düzenleme yapılır. Kiralar çok zorluyor herkesi."

Yahya Sönmez

BU YAŞAM DEĞİL
"Eskişehir'de en ücra evlere bile yüzde 100 zam istiyorlar. Kiralar yüksek.1 artı 1'de oturuyorum. 800 lira kira veriyorum. Emekliyim. 2500 lira maaşım. 600 lira kalıyor elime. 600 lirayla ayakta kalmaya çalışıyorum. Bu yaşam, yaşam değil." MELTEM KARAKAŞ
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir