Eskişehirspor’dan Kaçıyorlar

Videoyu Aç Eskişehirspor’dan Kaçıyorlar
A
a

Eskişehirspor Başkanı Mehmet Şimşek ESTV ekranlarda 90+3’e konuk oldu. Şimşek, “Bizim Çocuklar diye hitap ettiğimiz, bu şehrin çocukları adeta Eskişehirspor’dan kaçıyorlar. 30 bin lira imza parasına gideni gördüm” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Güzel işler yaptık
27 Temmuz’da başkanlık koltuğuna oturan Mehmet Şimşek, programda merak edilen birçok konuya açıklık getirdi. Şimşek, “Yönetime geldikten sonra kısa sürede güzel işler yaptık. Forma sponsorluğu konusunu resmiyete kavuşturduk. Buğra Çağlıyan ve Tolga Yakut’u kadroda tutmayı başardık. Sözleşmesi bitenler ile görüşüyoruz.Tekliflerimizi sunduk geri dönüş bekliyoruz. Bolu kampı ayarlandı. Otobüsümüz bozulmuştu, onu tamir ettirdik. Kapı kapı dolaşıp loca satmaya çalışıyoruz. LE D ekranlar konusunda çalışan arkadaşlarımız var.

Para almadan açıklamıyoruz
Loca almak istediğini söyleyen 5-6 kişi daha var. Yönetim kurulu olarak karar aldık. Parasını almadan kimseyi açıklamıyoruz. Bugüne kadar ilan edilenlerin hepsinin paraları alındı. Olabildiğince şeffaf olmaya çalışıyoruz. Fidan kampanyasından gelen para ile Pinto’nun bir taksiti ödendi. Toko’nun 10 bin Euro’su o paradan ödendi. Gelirlerin tamamı kulüp yararına kullanıldı. Taraftardan gelen her bir kuruş olabildiğince verimli şekilde harcanıyor. www.ofidanlaryetisecek.com sitesine yeni bölüm açmak istiyoruz. O bölüme gelen gelirlerin nerede kullandığını da koymak istiyoruz. Bazı insanlar orada paranın biriktiğini ve ileride kullanılacağını düşünüyorlar. Ancak o hesapta şu an para yok.
 
Zoruma gidiyor
Bizim çocuklar diye hitap ettiğimiz, bu şehrin çocukları olan futbolcular adeta Eskişehirspor’dan kaçıyorlar. 30 bin lira imza parasına gideni de gördüm, 400 bin lira yıllık maaş isteyeni de gördüm, ben bir daha Eskişehirspor’da oynamam diyeni de gördüm. Bunlara şahit olmak benim zoruma gidiyor. Futbol şehrinde 10-15 bin taraftarın önünde futbol oynamak varken, neden 50-60 bin nüfuslu bir ilçe takımına gidersin ben anlamıyorum. ‘Oynamak istemiyorum’ dedi Biz Talha Erdoğan’ı geri çağırdık ama Eskişehirspor’da oynamak istemiyorum dedi. Yetiştirme bedeli konusu bizi çok yordu. Bu konuyu halletmeden Boluspor ile antrenmanlara çıkması, transferin ilan edilmesi gibi konular etik değildir. Biz bu durum nedeniyleBoluspor cephesine bir tavır koyduk. Alacaklarından dolayı boşa çıktığı için ödemek istemediklerini söylediler. İş yargıya gidecekti. 2-3 sene de süren bir dava süreci olacaktı. Talha’nın babası devreye girdi. Çok da iyi bir insan. Oğlunun da istikbaline inanan birisi. Kendisi ile de samimi olduk. Kulübe en az 10-15 kez geldi, gitti. Açıkçası bizi biraz yumuşattı. Talha 200 bin liralık alacaklarından vazgeçti. İkinci satıştan pay maddesi koydurduk. Senetle, sepetle falan çözdük. Kulüp olarak en makul şekilde olayı hallettik.
 
Hocayı pek tanımıyordum
Cem Karaca tercihinin en önemli sebebi futbolcuları tanıyor olması. Mustafa Özer zamanında yardımcı hocaydı. Ekibinde Erhan Albayrak gibi çok iyi bir isim var denildi. Sportif Direktörümüz de, yönetici arkadaşlarımız da Cem hoca konusunda olumlu bilgiler verdiler. Ben açıkçası hocayı pek tanımıyordum. İşin tamamen maddi kısmındaydım. Çok makul bir maaş talebinde bulundu. Bana ‘ben buraya ikinci bir Fuat Çapa olmak için geldim. Canla başla çalışıp bu oyuncuları maçlara hazırlayacağım’ dedi. Ben bu cümleyi duyunca içim ısındı. Evrensel Heper’in ekibinde olmasını istedik, kabul etti. Kaleci hocamız Seyit Dinçdemir zaten camianın yakındantanıdığı, Eskişehirspor'da kalecilik yapmış bir isim.
 
Para gelirse FIFA dos yalarına
ETİ ile görüştük. Eti bu kulübün Allahvar, en önemli destekçisi. Bu şehrin gururu olmaya devam ediyorlar. Kendi bütçelerine göre bir sponsorluk desteği sağlıyorlar. Keşke daha üst liglerde olsak da daha çok verseler. Firuzhan Kanatlı bey bize çok yakın davrandı. Sponsorluk gerçekleşirse bu para ile büyük bir FIFA dosyasından kurtulacağımızı anlattık. Güzel bir görüşme oldu. Eskişehirspor isminin önünde sponsorluk alabiliriz. Bir kol, bir şort reklam alanlarımız boş. Ocak ayında da sırt reklamımız müsait olacak. Bu alanlara reklam alarak kulübe maddi gelir sağlamak istiyoruz. Önceliğimiz dosya kapatmak. Günlük giderleri bir şekilde hallediyoruz. Deplasman masraflarını da şehrimizdeki dostlarımız üstleniyor.
 
2-3 futbolcu imza atacak
Amatör sözleşme ile A takımda bulunan futbolcularımız var. Bolu kampı öncesinde 2-3 oyuncunun profesyonel yapılması planlanıyor. Kamptan sonra da birkaç oyuncuyu daha yapacağız. Futbolcuların kararını potansiyellerine göre teknik heyet verecek. Her gün kulübe gidip gelen insanlarız. Göze batan 2-3 futbolcumuz var. Babasıyla gö rüştüm Necati Atilla Karaca eski başkan adayımız Levent Karaca’nın oğlu. Levent bey ile telefonda görüştüm. ‘Oğlunu kampa gönderirsen seviniriz’ dedim. ‘Oğlum Eskişehirspor’da oynamak istemiyor’ gibi cümleler kurdu. Anladığım kadarıyla Atilla Eskişehirspor’da oynamaya sıcak bakmıyor. Çok hoşumuza gidiyor Eski başkanların kulüp ile iletişim halinde olması çok hoşumuza gidiyor. Eski başkanların hepsini ilk iç saha maçımıza davet etmek gibi bir düşüncemiz var. Sinan Özeçoğlu 1965 adet fidan almıştı.

Umutlu girmek lazım
Elimizdeki kadroya güvenmek zorundayız. Ya transferi açıp, borca borç ekleyip daha da borçlanacağız. Ya da dosyalarla mücadele ederken kadroya güveneceğiz. Sözleşmesi bitenlere Bolu kampına kadar geldiniz geldiniz. Sonrası için kusura bakmayın dedik.
Futbolcularımızın maaşlarını düzenli olarak ödemeye çalışacağız ki kafaları rahat olsun. Çok iyi biliyoruz ki sportif başarı gelmezse icraatların bir anlamı yok. Dosyalar konusu aksarsa ceza gelir. Sportif başarısızlık gelirse bir çaresi var. Ocak ayındaki ara transfer dönemi. Ocak ayına da umutlu girebilmen için dosyalar konusunda iyi seviyelere gelmiş olman gerekiyor. Dengeyi sağlamak zorundayız.
 
Maç maç kiralıyoruz
Eskişehirspor, Stadyumun bir kiracısı durumunda. Maç maç kiralıyoruz. Sebeple stadın isim hakkını satmak bizim elimizde olan bir konu değil. Bursaspor’un da anlaştığı kripto para firması ile biz onlardan önce temasa geçtik. Biz daha erken, daha farklı bir şekilde bir talepte bulunduk. Firmanın sahibi ile de görüştük. Bize ‘sizin isteğinizi kabul edersek, diğer spor kulüpleri de üstümüze gelir’ dediler. Sonra bir Bursaspor örneği çıktı. Biz de şimdi konuya farklı bir şekilde yaklaşıyoruz.
 
Hiç yalnız bırakmadık
Selman Çiftkanatlı ve arkadaşı ile bir trafik kazası geçirdi. İlk andan itibaren sürekli yanında olduk. Sürekli ilgilendik. Oyuncumuz hiç yalnız bırakmadık. Olay adli bir olaya dönüştü. Avukat arkadaşlarımız savunmasını üstlendi. Selman’ı adli açıdan sıkıntılı bir süreç bekliyor. Keşke yaşanmasaydı. İstanbul veya Ankara’ya sevk ettirebiliriz dedik. Sevklik bir durumun olmadığı söylendi. Vefat eden Nazar Gülhan’ın da yakınlarına baş sağlıklarımızı iletiyoruz.
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi