ESNAF ALARM VERİYOR

Videoyu Aç ESNAF ALARM VERİYOR
A
a

Eskişehir’in Sivrihisar ilçesine gerçekleştirdiği ziyaretlerde esnafı dolaşan CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Sivrihisarlı yorgan ustası Hazım Karabudak, Kemal Çini ve kadın girişimci Süt Evi sahibi Merve Duman ile ekonomiyi konuştu, esnafın sıkıntılarını dinledi.


CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Eskişehir’in Sivrihisar ilçesine gerçekleştirdiği ziyarette, ilçe esnafını dolaşarak talep ve sıkıntıları dinledi. İlçenin merkezindeki lokanta, fırın, bakkal gibi dükkanları ziyaret eden Çakırözer, aynı sokaktaki yorgan ustaları Hazım Karabudak, Kemal Çini ve Süt Evi sahibi, besici Merve Duman ile ekonomiyi konuştu, esnafın sıkıntılarını dinledi. Çakırözer’e CHP Sivrihisar İlçe Başkanı Ahmet Çakır ve yönetimi de eşlik etti.
ESNAFIN SESİ DUYULMALI
Şehir merkezinde de ilçe merkezinde de esnafın durumunun içler acısı olduğunu vurgulayan CHP’li Çakırözer, esnafın alarm verdiğini söyledi. Çakırözer, “Sivrihisar’ımız Eskişehir’imizin en büyük ilçelerinden. Burada bile ana caddelerde birçok dükkan kapalı. Ülke ekonomisinin temel direği yerel esnafımızı bu şekilde görmek çok acı. Esnafımıza kredi değil, nakit desteği verilmeli. Verilemiyorsa borçları faizsiz uzun vadede ertelenmeli. Artık zor durumdaki esnafımızın sesi duyulmalı” dedi. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi