Esnafımız biraz rahatladı

Videoyu Aç Esnafımız biraz rahatladı
A
a

Eskişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, “Eğitim ve öğretimin yüz yüze başlayacak olması, düğün sezonunun devam etmesi, gurbetçi vatandaşlarımızın da hala şehrimizde olması ekonomik açıdan esnaf ve sanatkârlarımızı biraz rahatlattı” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Düğün sezonun devam etmesi ve yurt dışından gelen vatandaşların hala şehirde olması nedeniyle esnafın işlerinde biraz hareketlilik yarattığını söyleyen Eskişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, okulların yüz yüze eğitime başlayacak olmasının da esnafın yüzünü güldürdüğünü ifade etti.
AŞI OLUN ÇAĞRISI
Eski normale dönebilmek için herkesi aşı olmaya davet eden Birsen, “Pandemi sürecinin hızla devam etmesiyle esnaf ve sanatkârlarda oluşan endişenin bir an önce ortadan kaldırılması ve pandemiyle mücadelede herkesin üzerine düşen görevi yaparak pandemiyi yenerek gerçekten bundan önceki normal hayatımıza dönebilmek için herksin taşın altına elini koyması gerektiğini söylüyoruz. Mutlaka aşı olmayan tüm bireylerin aşı olarak hem kendilerini hem yakınlarını hem ülkemize zarar vermemelerini bekliyoruz. 6 Eylül’de tekrar yüz yüze eğitimin başlamasıyla esnaf ve sanatkârlarımız tüm hazırlıklarını yaparak eğitimle ilgili tüm malzemelerini işletmelerine satın alarak hazır hale getirdiler. Hem eğitim ve öğretimin yüz yüze başlayacak olması hem de düğün sezonunun devam etmesi, gurbetçi vatandaşlarımızın da hala şehrimizde olması ekonomik açıdan biraz esnaf ve sanatkârlarımızı rahatlattı” diye konuştu.
TEDBİRLERİ ŞİMDİDEN ALIYORUZ
Önümüzdeki aylarda sıkıntı yaşamamak adına tedbirleri şimdiden almaya çalıştıklarını belirten Birsen, “Yaşayacağımız birtakım sektrörel sıkıntıların olabileceğini şimdiden kestirebiliyoruz. Bu sıkıntıları da yaşamamak için de tedbirleri meslek odalarımızla birlikte almaya çalışıyoruz. 31 Ağustos’ta sona erecek olan yapılandırmayla ilgili esnaf ve sanatkârlarımızın kullanmış oldukları kredilerin tekrar yapılandırılması ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bu önlemleri aldığımız taktirde esnafın bu dönemde yaşamış olduğu sıkıntıları daha uzun vadeye yayarak atlatabilmemiz mümkün. Biz de Esnaf Odaları Birliği olarak Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu olarak bunun üzerinde çalışıyoruz. Esnaf ve sanatkârlarımızınönümüzdeki yıllarda yaşayacağı sorunlara şimdine tedbir alabilmek ve bu tedbirleri uygulayabilmek için çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi