Esnafın derdi büyük

Videoyu Aç  Esnafın derdi büyük
A
a

CHP Milletvekili Utku Çakırözer, Mahmudiye’yi ziyaret ederek, maske üreten Mahmudiyeli kadınlara teşekkür etti, salgından etkilenen esnafı dinledi. Mahmudiyeli esnafı da dinleyen Çakırözer, ilçelerde esnafın derdinin büyük olduğunu söyleyerek, salgından etkilenen esnafa asgari ücret tutarında nakit desteği verilmesi çağrısını yeniledi.

CHP’li Utku Çakırözer, Eskişehir’in Mahmudiye ilçesini ziyaret ederek bir dizi ziyarette bulundu. Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan ve CHP Mahmudiye İlçe Başkanı Semih Şevgen ile ilçe esnafını ziyaret eden Çakırözer, yurttaşın maske talebine karşı maske üretmeye başlayan Mahmudiyeli kadınlarla buluştu.
YURTTAŞIN DERDİNE ÇARE VAR
Çakırözer, maske üreten Mahmudiyeli kadınları ziyaret ederek, emekleri için teşekkür etti. Türkiye’nin dört bir yanında salgın döneminde CHP’li belediyelerin yurttaşın her derdine çare ürettiğini söyleyen Çakırözer, “Hem Eskişehir merkezde hem de ilçelerimizde CHP’li belediyelerimiz tüm engellemelere rağmen yurttaşın derdine çözüm üretiyor. Şimdi de Mahmudiye Belediyemizde kadınlar dikiş makinalarının başında, maske üretimi yapıyor. Onlara bu imkanı sağlayan Belediye Başkanımız İshak Gündoğan’a ve büyük özveriyle maske üreten Mahmudiyeli kadınlara teşekkürler. Belediyelerimiz sosyal demokrat anlayışıyla yurttaşın her derdine çare üretmeye devam edecek” diye konuştu.
ESNAF NAKİT DESTEĞİ BEKLİYOR
Salgında dükkanı kapanan ilçe esnafına kolaylıklar dileyen Çakırözer, talep ve sıkıntıları dinledi. Salgının en çok küçük esnafı olumsuz etkilediğine dikkat çeken Çakırözer, iktidarın esnafa nakit destek sağlaması çağrısını yeniledi. Çakırözer “Hem Eskişehir’de hem de ilçelerimizde esnafımızın durumu perişan. Salgın en çok onları vurdu. Dükkanı kapanan esnafımız ile yanında çalıştırdıkları personelleri mağdur oldu. Eskişehir’de olduğu gibi Mahmudiyemizde de esnaf destek bekliyor. Zor günlerimizde bizlerin yanında olan esnafımıza en az asgari ücret tutarında nakit desteği verilmeli” dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi