ESNAFIN UMUDU ÜNİVERSİTELERDE

Videoyu Aç ESNAFIN UMUDU ÜNİVERSİTELERDE
A
a

Covid-19’un esnafı son dönemde iyice yıprattığını söyleyen Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, “Esnafın umudu okulların açılmasında. Bu düşünüldüğünde esnaf ve sanatkârlarımız okulların bir an önce açılmasından yana” dedi.

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, Covid-19 salgınının esnaf için hala zorlayıcı bir unsur olduğunu ifade etti. 

ÖNÜNE GEÇEMEDİK

Özellikle gençlerin tedbirlere uymadığını, bunun da ciddi sıkıntılara sebep olduğuna dikkat çeken Birsen, “Covid-19 ile ilgili tüm ülkemizde salgınla mücadele konusunda her türlü tedbiri almış durumdayız. Buna rağmen salgının önüne geçemedik ve her gün hasta sayımızın çoğaldığını gözlemlemekteyiz. Maalesef ki Covid-19 ile ilgili gençlerimizin özellikle umursamaz tavırları bu salgının artmasına sebep olmaktadır. Gençlerimizin biraz daha duyarlı olarak, tedbirlere uymasını bekliyoruz” diye konuştu.

ESNAF BEKLENTİ İÇİNDE

Esnafın üniversite ve okulların açılmasına yönelik beklentileri olduğunu da belirten Birsen, “Eski normale eğitimde de dönülmemesi Eskişehir ekonomisini, esnafımızı da olumsuz etkiliyor. Şehrimizde üç tane üniversitemizin ve Açıköğretim Fakültesinde okuyan öğrencilerimizin Eskişehir ekonomisine katkıları çok büyük. Bu düşünüldüğünde esnaf ve sanatkârlarımız okulların bir an önce açılmasından yana. Özellikle üniversitelerimiz ve diğer eğitim öğretim kademeleri okullarına başlayarak öğrenciler hem kendilerini geleceğe hazırlamaları hem de ülke ekonomisinin hareketlenmesi açısında çok önemli. Hükümetimizce tedbirlerin alınarak yüz yüz yüze eğitimin başlaması esnaf ve sanatkârlarımızın en büyük beklentisi” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA

Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi