ESO 51 YAŞINDA

Videoyu Aç ESO 51 YAŞINDA
A
a

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) 51’inci kuruluş yılını Kasım ayı olağan meclis toplantısında kutladı. Programa Vali Özdemir Çakacak, ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, Başkan Yardımcıları Sinan Özeçoğlu, Fatih Düş katıldı.

Meclis toplantısı öncesinde, Vali Çakacak, ESO Başkanı Kesikbaş ve Meclis Üyeleri, ESO’nun 51’inci kuruluş yıl dönümü dolayısıyla hazırlanan özel pastayı kesti. Gerçekleştirilen Meclis toplantısının açılışında yapılan çalışmalar hakkında kısa bir bilgi verildi.
ÖNEMLİ PAY
Vali Çakacak, Eskişehir Sanayi Odası’nın il sanayileşmesine büyük katkı sağladığını, kent sanayisi için çalışan ESO’nun 51’inci yaşını en içten dilekleriyle kutladı. Eskişehir'in eğitimiyle, kültürüyle, sanayisi ve tarımıyla Anadolu'nun göz bebeği bir şehir olduğunu belirterek Eskişehir sanayisinden övgüyle bahseden Vali Çakacak, “İl sanayinin ihracat oranı her geçen yıl artış gösteriyor. Odamızın üye kuruluşların ihracat tutarı yıllık 2,5 milyar dolara ulaştı. İlimiz ekonomisinin dinamizminde sanayi sektörü önemli bir paya sahip. Eskişehir Sanayi Odası’nın ilimiz sanayisine yönelik yatırım ve projelerinin de şüphesiz ki önemli bir payı vardır” diye konuştu.
KAZANACAĞIZ
Eskişehir Valiliğinin her zaman destekçileri olduğunu söyleyen ESO Başkanı Kesikbaş, “Eskişehir sanayisinin ihracat rakamlarını artırmak, mesleki eğitimde ilerlemek en büyük hedefimiz. Ayrıca bu konuda yeni bir müjdemiz var. Eskişehir’e 750 milyon dolar ihracat için finansman sağlayacak Türk Eximbank şubesi Odamızda açılacak. Eskişehir daha fazla kazanacak” dedi. Türkiye’nin güçlü bir ülke olması için iş insanlarının mücadelesini ekonomi cephesinde verdiğine dikkat çeken Kesikbaş, “Ülkemizin geleceği için bu aralar firmalarımızın artı bir istihdam sağlaması, en az bir kişiye ilave istihdam oluşturması vatan topraklarını koruyan Mehmetçiğimize sahip çıkmak demektir. Bunu yapmak zorundayız” ifadelerini kullandı. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi