ESO ÖRNEK OLDU

Videoyu Aç ESO ÖRNEK OLDU
A
a

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından gerçekleştirilen Mesleki Eğitim Online Toplantısı’na katılan Eskişehir Sanayi Odası, kurulum çalışmaları devam eden “Eskişehir Sanayi Odası-Mesleki Eğitim Merkezi” hakkında bilgiler verdi.


Başarılı çalışma örneği olarak katılımcılarla paylaşılması istenen Eskişehir Sanayi Odası - Mesleki Eğitim Merkezi’nin detayları hakkında bilgi veren ESO Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Öztürk proje süreci konusunda bir sunum yaptı.
ÇALIŞMALAR ANLATILDI
TOBB, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) ve Sanayi-Ticaret Odalarından katılımın olduğu toplantıda ayrıca farklı illerde gerçekleştirilen mesleki eğitim çalışmaları da aktarıldı. Bu bağlamda, Covid-19 döneminde Eskişehir Sanayi Odası tarafından yürütülmekte olan maske üretim faaliyetleri de katılımcılarla paylaşıldı.

İHTİYACI KARŞILAYACAK
ESO tarafından kurulmakta olan “Eskişehir Sanayi Odası Mesleki Eğitim Merkezi” ile Eskişehir sanayisinin en çok ihtiyaç duyduğu alanlardan olan CNC, Endüstriyel Otomasyon, Kaynak Teknolojileri, Plastik İşleme ve Endüstriyel Tasarım konularında bölge gereksinimlerini karşılayabilecek, modern ve işlevsel bir merkez oluşturulması amaçlanıyor.

YENİLİKÇİ MERKEZ
Kurulacak olan merkez ile Eskişehir sanayinin yarısından fazlasını temsil eden havacılık, raylı sistemler, beyaz eşya imalat, makine imalat, metal eşya, plastik kalıp ve işleme sektörleri için tasarımda ve üründe yenilikçilik, üretimde verimlilik ve insan kaynağında kalifiye gibi unsurların geliştirilmesi, bu yolla il sanayinin rekabet gücünün artırılması hedefleniyor. İHA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi