Esogü, Girişimci Ve Yenilikçi Üniversiteler Arasında 32. Sıraya Yükseldi

Videoyu Aç Esogü, Girişimci Ve Yenilikçi Üniversiteler Arasında 32. Sıraya Yükseldi
A
a

Türkiye Bilimsel Ve Teknolojik Araştırma Kurumu (Tübitak) Tarafından Üniversitelerin Girişimcilik Ve Yenilikçilik Performanslarının Değerlendirildiği Endekse Göre, 2018 Yılında 41. Sırada Bulunan Esogü, 2019 Yılında 9 Basamak Yükselterek 32. Sıraya Yerleşti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından üniversitelerin girişimcilik ve yenilikçilik performanslarının değerlendirildiği endekse göre, 2018 yılında 41. sırada bulunan ESOGÜ, 2019 yılında 9 basamak yükselterek 32. sıraya yerleşti.
TÜBİTAK öncülüğünde 185 üniversiteden toplanan veri seti ile oluşturulan “2020 yılı Girişimci ve Yenilikçi Üniversite Endeksi” açıklandı. Dört ana başlık altında açıklanan endeks; bilimsel yayın ve atıf sayısı, AR-GE ve yenilik destek programlarından alınan proje sayısı, patent başvuru sayısı, üniversite sanayi iş birliğine dair göstergeleri, Teknoloji Transfer Ofisi, Teknopark, Kuluçka Merkezleri yapılanmasının varlığı, üniversitede üretilen değerlerin ekonomik katkı oluşturması ve ticarileşme gibi göstergelerden oluştu ve üniversitelerin inovasyon odaklı rekabetini ortaya koydu.
Kaynak : Eskişehir Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi