ESOGÜ’den185 Akademisyen o listede

Videoyu Aç ESOGÜ’den185 Akademisyen o listede
A
a

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nin (ESOGÜ) 185 akademisyeni, Türkiye’de en çok atıf yapılan 10 bin bilim insanı arasına girdi

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Uluslararası sıralama kuruluşu AD Bilimsel İndeksi (AD Scientific Index), 211 ülkeyi kapsayan 14 bin 113 üniversitede görevli 1 milyona yakın akademisyenden oluşan bir liste yayınladı. Listede Türk üniversiteleri ve kurumlarında son 5 yılda en çok atıf alan ilk 10 bin akademisyen sıralandı. ESOGÜ 185 akademisyeniyle dünyada bin 491’inci, Türkiye’de de 125 devlet üniversitesi arasında 26’ncı sıraya yerleşti.

“Bu tabloda 185 akademisyenimizle yer almak oldukça memnuniyet verici”
ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, yaptığı açıklamada, listeye giren ESOGÜ’lü bilim insanlarına özverili çalışmaları dolayısıyla teşekkürlerini ileterek, “Dünya çapında önemli bir yeri bulunan, akademik performansı gösteren bu tabloda 185 akademisyenimizle yer almak oldukça memnuniyet verici. Önümüzdeki yıllarda bu başarımızın çok daha fazla bilim insanımızın atıf almasıyla artacağına inanıyorum. ESOGÜ bilim üreterek bilim dünyasına fayda sağlamaya, Türkiye’yi ve Eskişehir’i gururlandırmaya devam edecektir. Bu vesileyle listede başarı gösteren her bir öğretim üyemizi ayrı ayrı tebrik ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” dedi.
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir