ESTRAM PROJESİ PAKİSTAN’A GİDECEK

Videoyu Aç ESTRAM PROJESİ PAKİSTAN’A GİDECEK
A
a

Pakistan’ın Karaçi Belediye Başkanı Iftikhar Ali Shallwani ve beraberindeki heyet, kente kazandırmak istedikleri tramvay projesi için Eskişehir’de incelemeler yaptı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk

ESTRAM Projesi’ni yakından görmek için Eskişehir’e gelen Pakistan’ın Karaçi Belediye Başkanı Iftikhar Ali Shallwani ve beraberindeki heyet Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi.
DEĞERLİ BİR KENT
Eskişehir’in küçük ama çok değerli bir kent olduğunu bildiğini ifade eden Shallwani, 20 yılı aşkın süredir görevini sürdüren Yılmaz Büyükerşen’in Türkiye’nin örnek belediye başkanlarından biri olduğunu belirtti. Shallwani “Pakistan’ın nüfusu en yoğun olan kenti olan Karaçi’de tramvay projesi ile toplu taşımayı rahatlatmayı amaçlıyoruz. Bu kapsamda araştırmalarımız sonucunda Türkiye’de Eskişehir’de gerçekleştirilen ESTRAM Projesi’ni örnek alabileceğimizi tespit ettik. Hem Eskişehir’i yakından tanımak, hem de projeyi incelemek için ekibimizde buraya geldik” dedi.
BİRLİKTE ÇALIŞABİLİRİZ
“Bizleri büyük bir misafirperverlik ile karşılayan Sayın Yılmaz Büyükerşen yıllardır sürdürdüğü görevinde ne kadar başarılı olduğunu gelmeden öğrendik” diyen Shallwani, “Ekibiyle birlikte hayata geçirdiği projeler ile bu şehri insanların yaşamaktan mutlu olduğu bir kent haline getirmiş. Bu projelerden birisi de ödüller almış ESTRAM Projesi. Buradaki incelemelerimiz sonucunda belki de Eskişehir ile birlikte çalışarak bu örnek projeyi de şehrimize götüreceğiz” diye konuştu.
YERİNDE İNCELEDİLER
Pakistan’ın yerinin Türkler için çok ayrı olduğunu ifade eden Başkan Büyükerşen, tramvay projesi ile ilgili de her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti. ESTRAM yetkilileri ile sahada incelemeler yapan Belediye Başkanı Iftikhar Ali Shallwani ve beraberindeki heyet, olumlu düşüncelerle Eskişehir’den ayrıldıklarını ve proje konusunda ESTRAM ile çalışmaktan mutluluk duyacaklarını belirtti. HM
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi