ESTÜ’de fidan dikme etkinliği

Videoyu Aç ESTÜ’de fidan dikme etkinliği
A
a

Eskişehir Teknik Üniversitesi tarafından iklim değişikliğine uyum yılı nedeniyle fidan dikme etkinliği düzenlendi. İki Eylül Kampüsünde gerçekleşen etkinliğe Milli İrade İlkokulu öğrencileri de katılarak renk kattı.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişsehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) tarafından iklim değişikliğine uyum yılı münasebetiyle22 Nisan Dünya Günü’nde fidan dikim etkinliği gerçekleşti. İki Eylül Kampüsü Yabancı Diller Yüksekokulu arkasında bulunan arazide 373 fidan toprakla buluşturuldu. Fidan dikim etkinliğine Akademisyenler, üniversite idari personeli, Milli İrade İlkokulu yöneticileri ile minik öğrencileri katıldı. Etkinlik öncesi Milli İrade İlkokulu Bitim Grubundaki öğrenciler mini bir konser şov sunumu yaptı. Miniklerin  gösterisi büyük beğeni topladı.
Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncay Döğeroğlu fidanları üniversiteye katkı sunanlara armağan edeceklerini vurguladı. Döğeroğlu,  “Bu yıl üniversitemiz açısından da şöyle bir anlamı var. 2022 yılını biz iklim değişikliğine uyum yılı olarak ilan ettik. İki hafta önce küçük ağaç dikme etkinliklerimiz olmuştu ama bugünkü etkinliğimiz biraz daha geniş kapsamlı gerçekleşiyor.Kardeş ilkokulu da yanımızda ve onları da sürecin içerisine dahil etmiş olduk.  373 ağaç dikeceğiz. Bu toplu ağaç alanında üniversitemizde emek verenlere, katkıda bulunanlara armağan edeceğiz.Milli İrade ilkokulumuzun yöneticileri, öğretmenleri ve sevgili  öğrencilerine çok teşekkür ediyorum. Kampüsümüze neşe getirdiler ve bizi  bizleri çok mutlu ettiler. Bu etkinliğimiz sizlerle birlikte çok daha anlam kazandı. Şimdiden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı da kutluyorum” dedi.
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir