ETO sağlık turizmi için düğmeye bastı

Videoyu Aç ETO sağlık turizmi için düğmeye bastı
A
a

ETO’da gerçekleştirilen ve Eskişehir’de sağlık turizminin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen toplantıda sektör temsilcilerine sağlık turizmi destekleri hakkında bilgi verildi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir’de sağlık turizminin geliştirilmesi amacıyla ETO tarafından sürdürülen çalışmalar hız kazandı. Eskişehir’deki sağlık kuruluşlarının temsilcileri “Discover Eskişehir” projesi ve Sağlık Turizmi Belgesi hakkında bilgilendirilmek üzere ETO’da bir araya geldi. Gerçekleştirilen toplantı öncesinde konuşan ETO Başkanı Metin Güler, Eskişehir’in sağlık turizmindeki alt yapısına ve potansiyeline vurgu yaparak, Eskişehir ekonomisine yeni sektörler eklemek ve Eskişehir’in sağlık turizminden hak ettiği payı alabilmesi amacıyla “Discover Eskişehir” projesini başlattıklarını kaydetti. Proje kapsamında Eskişehir’i sağlık turizminde uluslararası alanda önemli bir yere getirmeyi hedeflediklerini belirten Güler, projeyi Türklerin yoğun olarak yaşadığı Belçika’da tanıttıklarını ve Belçika’daki sivil toplum kuruluşlarının ve hemşehrilerin yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını söyledi.
ETO’dan sağlık sektörüne tam destek
Sağlık turizminin uzun vadede Eskişehir ekonomisine çok ciddi katkı sağlayacağını belirten Güler, sektörde faaliyet gösteren yüzlerce işletmenin de sağlık turizmine yönelik verilen desteklerden faydalanmasını istediklerini söyledi. Sağlık turizmi alanında faaliyet gösterecek olan firmaların Sağlık Turizmi Yetki Belgesi sahibi olmasının önemini belirten Güler, bu sayede sektördeki firmaların Sağlık Bakanlığı tarafından verilecek olan geri ödemesiz desteklerden yararlanabileceğini kaydetti. Güler, Eskişehir’de sağlık kuruluşlarının bu belgeye sahip olabilmeleri için Eskişehir Ticaret Odası olarak her türlü desteği vermeye hazır olduklarının altını çizdi.  
Sağlık turizmi belgesi hakkında kuruluşlara bilgi verildi
Toplantıda ETO tarafından sağlık turizmi kapsamında yürütülen “Discover Eskişehir” projesi hakkında sunum yapılarak projenin kapsamı ve detayları paylaşıldı. Toplantıda ayrıca, Sağlık Hizmetleri ve Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Ersin Işıldı, Sağlık Hizmetleri ve Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcı Dr. Gökhan Özboz, Sağlık Hizmetleri Birim Sorumlusu Mesut Karlı tarafından Sağlık Turizmi Yetki Belgesi hakkında bilgi verildi. Toplantıya katılan sağlık kuruluşları temsilcilerine, Sağlık Turizmi Belgesi’nin nasıl alınacağı ve belgeye sahip olacak kuruluşların hangi teşviklerden ve hibelerden yararlanabileceği anlatıldı.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi