EV HAYALİ YIKILDI!

Videoyu Aç EV HAYALİ YIKILDI!
A
a

Müstakil evini müteahhite veren ve yeni ev sahibi olmak umuduyla üç yıldır gözyaşlarıyla müteahhidin evini yapmasını bekleyen Hüseyin Uslu, “Artık sesimi duysunlar. Yaşım geldi. Ben de huzur bulmak istiyorum” dedi.

Odunpazarı ilçesi Büyükdere Mahallesi’nde bulunan arsasında tek katlı müstakil evi olan Hüseyin Uslu (72), üç yıl önce evini müteahhite verdi. Yerine dört katlı ev yapacağı sözünü vermesine rağmen müteahhidin evini hala yapmadığını iddia eden Uslu, aylardır kirada oturduğunu ve sağlık sorunları nedeniyle kirayı ödemekte zorlandığını anlattı. Eşinin enfeksiyon ve demans hastası olduğunu daha önce de beyin felci geçirdiğini söyleyen Uslu, kendisinin KOAH hastalığı olduğunu, sağlık sorunları nedeniyle de evi için mücadele edecek gücünün artık kalmadığını ifade etti.
MÜCADELE ETTİM
Kentsel dönüşümünün 18 ay kirasını ödediğini fakat şu an kendisinin ödediğini belirten Uslu, “Bu evimin yapılması için çok mücadele ettim. Ama mücadelem işe yaramadı. Arsam için müteahhitle anlaşmamızda çok büyük vaatler verdi. Güvendim. Ama yapmadı. Mecbur kaldım. 2016 yılında anlaştık. Evraklarım da var. Mart ayından bu yana ulaşamıyorum. Ben senin kiranı ödeyeceğim dedi ama ödemedi. Kentsel dönüşüme gittim. Kanun çıktı arıyoruz ama ulaşamıyoruz dediler. Ben şu an kiradayım eşimle. Eşim de ben de hastayız. Şikâyette bulundum avukata gittim. Avukat yeni bir yasa çıktı dedi ama hala bir cevap alamadık. Üç aydır bekliyoruz” diye konuştu.
DOLANDIRILDIK
Yeni ve temiz bir ev hayali kuran Uslu, “Başka bir müteahhit tarafından evimin yapılmasını istiyorum. Geçenler de bir vatandaş burada çay demledi protesto etti. Ona da buradan daire satmış. O da 130 bin lirasını vermiş. Yaşım geldi artık ben de huzur bulmak istiyorum. Sağlık sorunlarımızdan kaynaklı yetiştiremiyorum. Çok zorlanıyorum. Dolandırıldık” şeklinde konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi