Evi Yanan Aileye Kızılay’Dan Yardım Eli

Videoyu Aç Evi Yanan Aileye Kızılay’Dan Yardım Eli
A
a

Evi Yanan Aileye Kızılay’Dan Yardım Eli

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Kütahya’nın Simav İlçesine bağlı Kuşu kabasında evi yanan Tekinbaş ailesine Türk Kızılay Pazarlar Şubesi tarafından yardım yapıldı.
Türk Kızılay’ı, yangında evleri tamamen yandığı için çadırda yaşayan Tekinbaş ailesine battaniye, yatak, giyim malzemeleri ve gıda kolisi yardımında bulundu.
Türk Kızılay Pazarlar Şube Başkanı Kamil Ünal, Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Madak, İlyas Kaynar ve Kızılay ekibiyle birlikte Kütahya’nın Simav İlçesine bağlı Kuşu kasabasında meydana gelen yangında evi tamamen yanan 75 yaşındaki Mustafa Tekinbaş’ı ve ailesini ziyaret etti. Kızılay ekibi, evleri tamamen yandığı için çadırda yaşayan Tekinbaş ailesine battaniye, yatak, giyim malzemeleri ve gıda kolisi yardımında bulundu.
Yanan evde eşi ile birlikte yaşadıklarını anlatan Mustafa Tekinbaş, çıkan yangında 1 saat içinde evlerinin yandığını anlatarak, "Kızılay ekiplerine teşekkür ediyorum. Kış mevsimi gelmeden yanan evin yerine yapacağımız ev için destek verilmesinden dolayı teşekkür ederim. Yangının ardından bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.
Türk Kızılay Pazarlar Şube Başkanı Kamil Kul ise yangında evleri tamamen yanan aileye battaniye, yatak, giyim malzemeleri ve gıda kolisi yardımında bulunduklarını belirterek, "Mustafa amca’mıza ve ailesine geçmiş olsun dileklerimizi ilettik” dedi.
Kaynak : Kütahya Haberleri - İHA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi