FABRİKA GİBİ OKUL OLACAK

Videoyu Aç FABRİKA GİBİ OKUL OLACAK
A
a

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Başkanı Nadir Küpeli, Başkan Vekili Metin Saraç, Yönetim Kurulu Üyeleri Yavuz Ayva ve Hamza Tınas yapımı devam eden ‘Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ ana kampüs inşaatında incelemelerde bulundu.

Eskişehir sanayisinin 25 yıllık hayalini gerçekleştirmek üzere Eskişehir Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından kısa sürede projesi hazırlanan 2019-2020 eğitim öğretim sezonuyla eğitim hayatına başlayan ‘Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ ana kampüs inşaatındaki çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Toplam 26 bin metrekarelik alana kurulan okulda, 30 derslik bulunuyor. Okulda Metal Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Plastik Teknolojisi, Makine Teknolojisi ile Elektrik ve Elektronik Teknolojileri bölümleri bulunuyor.
İNCELEME YAPTILAR
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Başkanı Nadir Küpeli ve Yönetim Kurulu Üyeleri çalışmaları devam eden Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ana kampüs inşaatında incelemelerde bulundu. Başkan Küpeli ve Yönetim Kurulu üyeleri inşaat firması yetkililerinden devam eden çalışmalara ilişkin ayrıntılı bilgiler aldı. Ziyaret sırasında Başkan Küpeli’ye Başkan Vekili Metin Saraç, Yönetim Kurulu Üyeleri Yavuz Ayva, Hamza Tınas ve Bölge Müdürü Erhan Tatar da eşlik etti.
5 BÖLÜMDEN OLUŞUYOR
“Yönetim olarak hedeflerimiz ve planlarımız dahilinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diyen Başkan Küpeli, “Okulumuzu 2020-2021 yeni eğitim ve öğretim dönemine yetiştireceğiz. Okulların açılış tarihi bakanlık tarafından 31 Ağustos’a çekildi. Bizde bu tarihe yetişecek şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yüklenici firmaların tüm ekipleri gece-gündüz demeden çalışıyorlar. Az bir inşaat işimiz kaldı. Ardından okulumuzda kullanılacak teknik donanımlar gelecek, onların montaj ve kurulumları yapılacak. Kısa sürede bu işleri de tamamladıktan, sonra okulumuzu yeni eğitim dönemine hazır hale getirmiş olacağız. 8 ay gibi bir sürede çok güzel ve modern bir meslek lisesini Eskişehir sanayimize kazandırmış olacağız” dedi.
TAM DONANIMLI LİSE
Başkan Küpeli açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Okulumuzda 30 derslik bulunuyor. Şimdilik 3 bölümle hizmet vermeye başlayacağız. Geçen sene geçici hizmet verdiğimiz binamızda metal teknolojisi bölümünü açmıştık. Bu yeni okulumuzla birlikte bu bölümlere ilave olarak endüstriyel otomasyon teknolojileri ile elektrik ve elektronik teknolojileri bölümlerini de açacağız. Gelecek senelerde plastik ve makine bölümlerini de açacağız. Okul bünyesinde spor salonu, konferans salonu, kütüphane, atölyeler, sergi alanı, laboratuvarlar ve yemekhane bölümlerimiz var. Toplam 26 bin metrekareden oluşan okulumuzu, inşallah yeni eğitim öğretim sezonunda öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve bu işe gönül veren sanayicilerimizle birlikte açmayı planlıyoruz.”
270 ÖĞRENCİ ALINACAK
Küpeli, mevcut geçici binada 100 öğrencin eğitim gördüğünü, 2020-2021 eğitim öğretim sezonunda 270 yeni öğrenci alacaklarını söyleyerek, ilerleyen yıllarda açılacak yeni bölümlerle bu sayı daha artacağını, ilk mezunları 3 sene sonra vermeye başlayacaklarını ifade etti.
İHTİYACI KARŞILAYACAK
Eskişehir’e ve il sanayisine çok değerli bir eseri kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Küpeli, “Bu okul adeta bir fabrika olacak. Bu okulu bitiren çocuklarımızın bir altın bilezikleri olacak. Buradan yetişen gençlerimiz sanayimizin inovatif gelişim ve dönüşümüne büyük katkı sağlayacaklar. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz son teknolojik sistemler kullanılarak verilen eğitimle firmalarımızın nitelikli personel ihtiyacını yani Eskişehir Organize Sanayi Bölgemizdeki işletmelerin iş gücünü büyük ölçüde karşılayacak” ifadelerinde bulundu. HM
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi