Fahriye Mahallesi’nin su iletim hatları ve deposu yenilendi

Videoyu Aç Fahriye Mahallesi’nin su iletim hatları ve deposu yenilendi
A
a

ESKİ ekiplerinin gerçekleştirdiği sondaj çalışması ile verimli ve kaliteli suya kavuşan Fahriye Mahallesi’ne içme ve kullanma suyunun dağıtımını ve yönetimini sağlayacak yeni su deposu bağlantıları da tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (ESKİ), Eskişehirlileri sağlıklı içme ve kullanma suyuna kavuşturmak için yoğun bir şekilde çalışıyor.
Gerçekleştirilen sondaj çalışması ile Mahmudiye ilçesi Fahriye Mahallesi’nde yaşanılan içme ve kullanma suyu sorununun önüne geçen ESKİ ekipleri, yenilenme ihtiyacı olan şebeke ve abone hatları ile içme suyu deposunun yerine de 2 adet, toplamda 50 tonluk prefabrik modüler içme suyu deposunu mahallelinin kullanımına sundu. 
ESKİ ekiplerince 3197 metre terfi ve isale hattı, 249 metre abone hattı ile 30 adet sayaç odası yapımının ve montajının gerçekleştirilmesi ile Fahriye Mahallesi, dağıtımda ve tüketimde oluşabilecek su kayıplarının kontrolü sağlanacak ilk ve örnek mahallelerden birisi haline getirildi.
Fahriye Mahalle Muhtarı Kadriye Ünlüer, “Geçtiğimiz aylarda sondaj çalışması yaparak bizi yeni içme ve kullanma suyu kaynağına kavuşturan ESKİ çalışanları, su sorunumuzu çözdükten sonra yoğun bir çalışmanın ardından terfi ve isale hattı çalışmalarını da bitirerek yeni su depomuzu da işletmeye aldı.  Yapılan çalışmalardan dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen olmak üzere, ESKİ Genel Müdürü ve ekibine teşekkür ederim’’ dedi.
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir