FAİZ DÜŞTÜ SATIŞ ARTTI

Videoyu Aç FAİZ DÜŞTÜ SATIŞ ARTTI
A
a

Kamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarını birinci elde yüzde 0.64, ikinci elde ise yüzde 0.74'e düşürmesi, konut piyasasında hareketliliğe neden oldu. Eskişehir’de konut kredisinin düştüğü haziran ayında bin 501 konut satıldı.


1 Haziran’da duyurulan ve 2 Haziran’da başvuruları açıklanan uygun faizli kamu bankaları konut kredisi kampanyası ülke genelinde olduğu gibi Eskişehir’de de satışları büyük oranda etkiledi. Konut kredi faizlerinin düşmesiyle birlikte kirada oturanlar ev sahibi oldu, yatırım yapak isteyenler de gayrimenkule koştu. Bu kapsamda Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğünden edinilen bilgiye göre bölgede 5 bin 235 konut satışı gerçekleştirildi. Bu konutların 2 bin 538’i Eskişehir’den, bin 168’i Afyonkarahisar’dan, 993’ü Kütahya’dan, 318’i ise Bilecik’ten satıldı. Bu satışların 2 bin 938’i kredi kullanılarak gerçekleşti. Eskişehir’de bin 501 konut düşük faizden yararlanarak alındı.
WEBTAPU KULLANIMI ARTTI
Öte yandan koronavirüs tedbirleri kapsamında Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü birçok tapu işlemini webtapu.tkgm.gov.tr adresinden gerçekleştiriyor. Tapu için gereken imza atılma işlemi ise 181’den randevu alınarak müdürlükte yapılıyor. Koronavirüsten kaynaklı ise webtapu uygulamasında büyük oranda artış yaşandığı belirtildi. Bu süreçte Eskişehir’de 33 bin 491 işlem internet üzerinden gerçekleştirildi. ESRA ÜNLÜ
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir haberleri ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi