Fashion Eskişehir masaüstü

Farkındalık yarattılar!

Videoyu Aç Farkındalık yarattılar!
A
a

Eskişehir’de kurulan ve içerisinde sadece kadınların yer aldığı Amazonlar Dragon Kadın Kürek Takımı, Muğla’ya giderek carettacarettaları korumak için düzenlenen etkinlikte kürek çekti.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Muğla’nın Dalyan ilçesinde ömrünü carettacarettaları ve doğayı korumaya adayan 99 yaşındaki Kaptan June’ya Şükran Geçişi etkinliği düzenlendi. Şu an 99 yaşında olan ve yıllar önce İngiltere’den gelip Dalyan’a yerleşen kadın kaptan June, nesli tükenmekte olan carettacarettaları korumak için ciddi çalışmalar yaptı. Geçtiğimiz günlerde de Kaptan June için düzenlenen şükran geçişine Eskişehir’de ‘kadınız ayrımsız buradayız’ sloganıyla kurulan Amazonlar Dragon Kadın Kürek Takımı da katıldı. Muğla’da düzenlenen etkinliğe, kadınların yaşadığı sorunlara dikkat çekmek için de katıldıklarını ifade eden Özlem Kanat Örneksoy, farklı illerde yapılacak olan illerdeki etkinliklere de katılmayı planladıklarını belirtti.
KADIN SORUNLARINA DİKKAT ÇEKTİLER
Hedefleri arasında Çin’in de olduğunu söyleyen Örneksoy, “Muğla’da kaptan June Şükran Geçici adında bir etkinlik vardı. Eskişehir’deki Amazonlar Dragon Kadın Kürek Takımıolarak Muğla’ya destek vermeye gittik. Kaptan June, carettacarettaların korunmasını sağlayan, yıllar önce İngiltere’den gelip Dalyan’a yerleşen ve Dalyan’da onlar için mücadele veren, doğanın korunması için mücadele veren bir kadın kaptan. 99 yaşında şu an. Ona bir şükran, teşekkür geçişi yapıldı. Biz de buna destek vermeye gittik. Amazonlar olarak Eskişehir’de kurulduk. 28 kadından oluşuyoruz. Kadınlardan oluşan bir dragon kürek takımıyız. Sadece Eskişehir’de değil Türkiye’nin birçok ilinde yapılan dragon ve kano etkinliklerinde kadın olarak sesimizi duyurmak için etkinliklere katılıyoruz. Köyceğiz’e gittiğimizde carettacarettaların korunması için kürek çektik ama orada aynı zamanda ‘kadınız, ayrımsız buradayız’ dedik. Kadınları eve hapseden, siyasetten uzak tutan, sosyal hayattan uzak tutan anlayışa karşı ‘biz de varız, kadın dayanışması yaşatır’ dedik. Bir araya gelerek, kürek çekerek ‘kadın sorunlarına birlikte dayanışarak çözümler bulabiliriz’ dedik. Çok güzel bir etki yarattık orada da. Çok güzel karşıladılar bizi orada. Çok keyifli geçen bir etkinlik oldu” diye konuştu. MELTEM KARAKAŞ KAYA
 
 
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi