Fedakarlığımız boşa gitmesin!

Videoyu Aç Fedakarlığımız boşa gitmesin!
A
a

Eskişehirlileri bilinçli olması konusunda uyaran Sağlık Sen Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, "Hiç bir şey yokmuş gibi aşıyı oldum bana artık bulaşmaz diye düşünürsek eylül ayında el bombasını tekrar elimizde buluruz. Herkesi sukünetli bir şekilde kurallara uymaya davet ediyorum" dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 24 Haziran itibariyle Türkiye’de en çok aşılanma yapılan 10 ili açıklandı. Eskişehir yüzde 67.54 ile listenin 3. sırasında yer aldı. Bununla birlikte Eskişehir, en çok vaka görülen 3. şehir olarak da yerini koruyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Sağlık Sen Eskişehir Şube Başkanı Hasan Hüseyin Köksal, "Sağlık personeli olarak gerçekten zor süreçlerde en çok fedakarlık yapan grup olarak aşıda da üzerimize düşeni fazlasıyla yapıyoruz. Eskişehir'in alt yapısı aşılanmaya uygun zaten. Sağlık personeli olarak fedakarlık yaparak gece gündüz demeden hatta bazen gece 03.00'e kadar aşı kuyruğu devam ediyor. Organize sanayide aşılama birimimiz var. Hızlı bir şekilde Türkiye’de ilk 10'da aşılamaya devam ediyoruz. İnşallah Eylül ayına kadar bütün Eskişehir aşılanmış olacak diye düşünüyoruz" diye konuştu. 

SON DÖNEMDE GEVŞEK TUTUYOR 
Eskişehir'in kuralları son dönemde gevşek tuttuğunu belirten Köksal, "Şu anda Türk milleti olarak şunu iyi bilmemiz gerekiyor. Aşı olunca hastalık bulamayacak diye bir şey yok. Sonuçta dünya olarak bedel ödediğimiz bir Covid var. Aşılarla ilgili hala kafasında soru işareti olan vatandaşlar var. Aşılanmanın 2. dozları yapıldıktan sonra ki 15 günlük süreden sonra yüzde 70'ini toplumun aşılarsanız faydası oluyor. Bu bilinci biz Eskişehir olarak gevşek tutuyoruz gibi geliyor. Bugün yasak var herkes sokaklarda. 1 Temmuz'dan sonra her şey serbest olacak. 15 aydır bedel ödeyen bir esnaf var. Herkes için zor geçen bir süreç. Hiç bir şey yokmuş gibi aşıyı oldum bana artık bulaşmaz diye düşünürsek Eylül ayında el bombasını tekrar elimizde buluruz. Yorgun, bitkin sağlık çalışanlarının da zaten yürüyecek mecali yok" şeklinde konuştu. 

HERKES BİLİNÇLİ OLMALI
"Eskişehir'i daha bilinçli olmaya davet ediyoruz" diyen Köksal, "Aşılama tek başına çözüm değildir. Toplumun yüzde 70'inin aşılanmış olması gerekiyor ki fayda görelim. Biz henüz bu rakamlara ulaşmadık. Herkesi sukünetli bir şekilde kurallara uymaya davet ediyorum" dedi. 

ESKİŞEHİR'DE AŞI REDDİ YOK 
Sağlık çalışanlarının aşı olmak istemeyenleri aşı konusunda ikna ettiğini de söyleyen Köksal, "Şehir olarak sistemde en az ret olan illerin başındayız. Hastanelerin doluluk oranları gayet iyi. Sıkıntı yaşamıyoruz. Aşılanmayı tam olarak bitirmeden rahat bir pozisyona geçmememiz gerekiyor" ifadelerini kullandı. MELTEM KARAKAŞ KAYA
Arıman Web reklam
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi