FENER ALAYI COŞKUSU

Videoyu Aç FENER ALAYI COŞKUSU
A
a

Büyükşehir Belediyesi tarafından 30 Ağustos etkinlikleri kapsamında düzenlenen Fener Alayı’nda Porsuk Çayı kıyılarını dolduran binlerce Eskişehirli zaferin coşkusunu doyasıya yaşadı.

Bağımsızlık ve özgürlük için verdiğimiz Kurtuluş Mücadelesini zaferle taçlandıran 30 Ağustos'un 97’nci yılı tüm yurtta olduğu gibi Eskişehir’de de büyük bir coşkuyla kutlandı. Sabah Vilayet Meydanı ve Atatürk Bulvarındaki törenlerin ardından binlerce Eskişehirli ‘Başkomutan Atatürk ile Zafer Alayı’ yürüyüşünde buluştu.
MARŞLAR SÖYLENDİ
Yürüyüşten sonra Vilayet Meydanından Porsuk Çayı kıyılarına gelen Eskişehirliler, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Fener Alayı’nda büyük bir coşku yaşadı. Tekneler ve gondollarla geçit gerçekleştirilirken, binlerce cumhuriyet sevdalısı İzmir Marşı, Gençlik Marşı, Eskişehir Marşı’nı büyük bir coşkuyla hep bir ağızdan seslendirdi.
SAYGIYLA ANIYORUM
Tekne üzerinden Eskişehirlilerin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutlayan CHP Milletvekili Jale Nur Süllü “Mutlu, gururlu, huzurlu kentin güzel insanları, 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun. Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ebediyete intikal eden tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygıyla anıyorum” dedi. HM
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi