FIRSATÇI İSYANI!

Videoyu Aç FIRSATÇI İSYANI!
A
a

Eskişehirliler ekonomide yaşanan çalkantıları fırsata çevirmeye çalışanlara tepki gösterdi. Yeşiltepe Mahallesinde kurulan halk pazarında vatandaş da, esnaf da fiyatlara isyan etti.

HABER: MELTEM KARAKAŞ KAYA

AZ ALIYORUZ AZ SATIYORUZ
Satışların yarı yarıya düştüğünü söyleyen Kadir Karatepe, “Fiyatlarda yüzde 30’luk bir artış var. Patlıcan 2,5 liraydı şimdi 4 lira. Domates 3,5 liraydı şimdi 6 lira. Vatandaş yiyeceği kadar alıyor ya da almamaya çalışıyor. Biz de satacağımız kadar mal alıyoruz artık. Önceden toptancıdan 1 ton alıyorsak şimdi 500 kiloya düşürüyoruz bunu” dedi. Benzine, mazota, poşete zam geldiğini bunun da sebzeye yansıdığını anlatan Çınar Durmuş, “Ekonomi zayıf. Poşetin kilosunu 8 liraya alıyorduk geçen sene, şimdi 17 lira. Günlük 100-120 lira poşete para veriyoruz. Vatandaş da tepki gösteriyor ama bizim elimizde olan bir şey yok ki. Ben de isterim patlıcanı 2 liraya satmayı” diye konuştu.

PAZAR KORKUTUYOR
Sürekli pazardan alışveriş yaptıklarını söyleyen anne kız Vildan Aslanbay ve Kadriye Duman, “Fiyatlar yüksek. Alım gücümüzü etkiledi. Seçimlerden sonra fiyatlar aldı başını gitti. Fırsatçılık da oldu. Bazı insanlar böyle şeyleri fırsat biliyor. Artık daha az alıyoruz. 3 kilo alıyorsak 1 kilo alıyoruz. Fiyatların ineceğini sanmıyoruz. Pazara gidip gelenler çok pahalı diyor. Millet pazara gelmeye korkuyor” şeklinde konuştu. Kalabalık ailelerin bu fiyatlar karşısında çok zorlanacağını söyleyen Münevver Pınarcı, “Fahiş şekilde artış var. Ekonomik kriz var hepimizi etkiliyor ama bazı insanlar da fırsat biliyor. Önümüzü göremediğimizden kısıtlama yapıyoruz” ifadelerini kullandı. Asgari ücretlilerin geçinmekte zorlanacağını anlatan Muzaffer Bayar, üreticilerin de durumdan olumsuz etkilendiğini söyledi.
 
1000
icon
hasan 30 Eylül 2018 16:46

Bu arada pazarcılar da çok kurnaz .Örneğin Etikete 4 lira yazıyor. Vitrine 5-6 liralık ürün koyuyor. Arka taraftan 2 liralık ürünün veriyor

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Son Haber Gazetesi