Fiyat istikrarsızlığı esnafı zora soktu!

Videoyu Aç Fiyat istikrarsızlığı esnafı zora soktu!
A
a

Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen fiyat istikrarsızlığının esnafı olumsuz yönde etkilendiğini belirterek, “Esnafımızın sattığı malın yerine yeni ürün koyamıyor” dedi.

Ercan Kardeşler Kuyumculuk
Bir yandan artış gösteren fahiş dükkan kiraları, diğer yandan fiyat istikrarsızlığı esnafı olumsuz yönde etkiledi. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen özellikle fiyat istikrarsızlığına dikkat
çekerek, hükümetin bu konuda tedbir alması gerektiğini belirtti.
 
ARTIK DUR DİYORUZ
“Bildiğiniz gibi kira artışları dükkan sahipleri özellikle bir takım emlak sektöründeki faktörlerden yararlanarak fahiş fiyatlardan kiraları artırması sebebiyle dükkanı olmayan esnaflarımız zor günler yaşıyor. Dolayısıyla bununla ilgili çıkan yasa sadece evleri kapsıyor” diyen Birsen, “Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonumuz (TESK) Başkanımız Bendevi Palandöken çıkan bu yasanın esnaf ve sanatkârlarımıza
da uygulanması yönünde hükümete talebi oldu. Bu talep doğrultusunda fahiş kira artışlarından esnafımızın etkilenmemesi için çalışmalar başlatıldı. En büyük sorunumuz da şu andaki Türkiye’deki fiyat istikrarsızlığının esnaf ve sanatkarlar üzerinde daha olumsuz etkiler açtığını söyleyebiliriz. Sattığımız malın yerine raflara yeni ürün koyamıyoruz. Bir an önce hükümetimizin bu fiyat istikrarsızlığına çözüm bulmasını istiyoruz. ‘Artık dur!’ diyecek bir noktaya geldik. Millet olarak fırsatçılığı bir an önce bırakmalıyız. Herkesin elini taşın altına koyarak, hükümetimizi de gerekli tedbirleri alarak fiyat istikrarını mutlaka oluşturmalıyız. Bu konu çözüme kavuşmadıkça esnaf ve sanatkarımız bu iki önemli problemden dolayı daha çok etkilenecektir” ifadelerini kullandı.
 
KREDİ LİMİTİ YETERSİZ
Birsen ayrıca esnaf ve sanatkarlarının yararlandığı Esnaf Kefalet Kooperatifi kredileri ile ilgili çalışmalarının olduğunu kaydederek, “275 bin lira olan bugünkü limitin yetersiz olduğunu, dolayısıyla bu limitlerin artırılarak esnafımızın finans sorunun bir an önce çözülmesinin gerekli olduğunu düşünüyoruz. Oradan aldığımız kredilerle tekrar raflarımızı doldurarak halkımıza daha iyi hizmet verebilme imkanını sahip olacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.
 
 
 
Arıman Web reklam
ECC Tur
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat


Eskişehir ve Eskişehirspor haberleri için gerçek kaynağınız Sonhaber Gazetesi
Göksel Tantuni Eskişehir